Синоптики попереджають про нове похолодання в Україні
Категорія
Україна
Дата публікації

Синоптики попереджають про нове похолодання в Україні

Синоптики попереджають про нове похолодання в Україні
Джерело:  online.ua

Декілька тижнів сніжної зими в Україні закінчилися довгоочікуваним потепління, однак синоптики попереджають, що триватиме воно недовго, оскільки, згідно з останніми прогнозами експертів, після 26 січня західні регіони нашої країни знову накриють снігопади. Очільник Українського гідрометеорологічного центру Микола Кульбіда прогнозує, що до 26 січня по всій Україні буде тепло, однак потім ситуація різко зміниться. Про це інформує ONLINE.UA з посиланням на "24 канал".

За словами експерта, у деяких областях стовпчики термометра навіть вночі не опускатимуться нижче нуля. Найтепліше буде в окупованому Криму – аж до +11 вдень. Потепліє також на Херсонщині. Окрім того, зазначається, що 23 січня дощитиме у західних регіонах, а вже 24 січня зливи пройдуть майже по всій Україні – опадів не буде лише на Дніпропетровщині, Донеччині та Луганщині.

"Ускладнення погодних умов 25 – 26 січня варто чекати на Заході. Там буде інтенсивний снігопад, заметілі та сильний вітер. Інші регіони це омине", – наголосив Микола Кульбіда.

Як стверджують синоптики Укргідрометцентру, у вівторок, 26 січня, у західних областях вдарять морози. Вдень температура там опуститься до -1 градуса. У більшості регіонів випаде дощ з мокрим снігом.

26 січня 2021 року в Україну знову повернуться холод та морози / Карта Укргідрометцентру

Варто також звернути увагу на те, за прогнозами народних синоптиків, найхолоднішим місяцем зими буде лютий. Він може початися з потужних снігопадів, які триватимуть майже до середини місяця.

"Вже з 11 лютого – ситуація зміниться: почнеться потепління. Проте в Укргідрометцентрі – не такі категоричні. Кажуть, що поява холодних повітряних мас характерна для кожної української зими. Тому про конкретні температурні показники поки говорити рано", – йдеться в повідомленні.

 Раніше ONLINE.UA повідомляв, що  погода в столиці України в минулому році була найтеплішою за останні півтора століття.

Категорія
Україна
Дата публікації

Україна та Європа відреагували на "мирний план" Трампа — деталі

Україна
Джерело:  Reuters

Територіальні питання будуть обговорюватися та вирішуватися після повного та безумовного припинення вогню між Росією та Україною.

Головні тези:

  • Україна та європейські партнери у своїх виправленнях до мирного плану президента США Дональда Трампа прибрали пункт про те, що "Україна не намагатиметься вступити до НАТО".
  • Україна отримує надійні гарантії безпеки, включаючи подібні 5-й статті НАТО від США.

Україна спільно з європейськими партнерами відповіла на “мирний план” Трампа

Україна та європейські партнери у своїх виправленнях до мирного плану президента США Дональда Трампа прибрали пункт про те, що "Україна не намагатиметься вступити до НАТО".

Про це повідомляє видання Reuters, яке опублікувала повну відповідь української та європейської сторони.

Зазначається, що цю відповідь представники США повезли своєму президенту.

Припинення вогню:

  • Зобов’язатись до повного та безумовного припинення вогню в небі, на суші та на морі.

  • Обидві сторони негайно вступають у переговори щодо технічної реалізації за участю США та європейських країн. Це відбувається паралельно з підготовкою порядку денного та модальностей для повної мирної угоди.

  • Моніторинг припинення вогню під керівництвом США та підтримки третіх країн.

  • Росія має беззастережно повернути всіх депортованих і незаконно переміщених українських дітей. Обмін усіх військовополонених (принцип "всіх на всіх"). Росія повинна звільнити всіх цивільних полонених.

Гарантії безпеки для України:

  • Україна отримує надійні гарантії безпеки, включаючи подібні 5-й статті НАТО від США доти, доки серед союзників немає консенсусу щодо вступу України до НАТО (тобто зобов'язання країн-гарантів вступити у війну з РФ у разі нового вторгнення).

  • Жодних обмежень для ЗСУ.

  • Державами-гарантами буде спеціальна група європейських країн і бажаючих неєвропейських країн. Жодних обмежень щодо присутності, зброї та операцій дружніх іноземних сил на території України.

  • Україна прагне вступу до ЄС.

Територія:

  • Територіальні питання будуть обговорюватися та вирішуватися після повного та безумовного припинення вогню.

  • Територіальні переговори починаються на основі ситуація на лінії контролю фронту.

  • Україна повертає контроль над Запорізькою АЕС за участю США, а також Каховською дамбою.

  • Україна має безперешкодний прохід по Дніпру та контроль над Кінбурнською косою.

Економіка:

  • Україна та США реалізують угоду про економічне співробітництво та корисні копалини.

  • Україна буде повністю реконструйована та отримає фінансову компенсацію, в тому числі коштом російських суверенних активів, які залишатимуться замороженими, доки Росія не відшкодує збитки Україні.

  • Санкції США, накладені на Росію з 2014 року, можуть бути поступово пом’якшені після досягнення стійкого миру та відновлені у разі порушення мирної угоди (відклик).

Також вони викреслили пункти про те, що:

  • США де-юре визнають Крим російським та де-факто визнають контроль РФ над Луганською областю, частинами Запорізької, Донецької та Херсонської областей.

  • Україна повертає Харківську область.

  • Україна передає контроль над Запорізькою АЕС США, а електрику розподілятиме обидві сторони.

  • США та РФ співпрацюватимуть в енергетичних та інших виробничих секторах.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?