Скільки винищувачів наразі потрібно Україні — відповідь Ігната
Категорія
Україна
Дата публікації

Скільки винищувачів наразі потрібно Україні — відповідь Ігната

Скільки винищувачів наразі потрібно Україні — відповідь Ігната
Джерело:  online.ua

За словами спікера командування Повітряних сил Юрія Ігната, Збройним силам України потрібно 128 винищувачів — саме така кількість літаків дасть можливість нашим воїнам замінити старий авіапарк, а також отримати перевагу в небі.

Джерело: "Радіо Свобода"

Ігнат пояснив, скільки винищувачів наразі треба для ЗСУ

До цієї цифри (128 – ред.) ми і спираємося. Зрозуміло, що війна може внести свої корективи, але понад 100 літаків дійсно таки потрібно, щоб розосередити їх на різних аеродромах, щоб вони реагували на різні виклики і завдавали ударів по різних цілях. І по літаках, і по наземних, і по тилах противника, зокрема, — пояснив Юрій Ігнат.

Речник командування ПС ЗСУ звертає увагу на те, що кількість у 128 винищувачів прописана у візії Повітряних сил.

Він також зазначив, що якщо ми справді отримаємо 42 F-16, то це буде приблизно 4 авіаційні бригади.

Що важливо розуміти, щоб опанувати західні винищувачі F-16 — наші пілоти уже вирушили до Великої Британії та Швеції.

За словами Юрія Ігната, їхні програми навчання відрізнятимуться.

Не можна також не згадати про те, що базова підготовка включає легкомоторний літак західного виробництва, після нього − реактивний літак і самостійні польоти вже на F-16.

Така програма передбачає до 2 років навчання. Однак, як зазначає Ігнат, "наші люди можуть дивувати і закінчувати навчання швидше".

Скільки винищувачів може отримати Україна

20 серпня під час візиту в Нідерланди український лідер Володимир Зеленський офіційно підтвердив, що наша армія отримає 42 винищувачі F-16 після того, як українські пілоти та інженери завершать навчання.

Згодом прем’єр-міністерка Данії Метте Фредеріксен заявила, що її країна вирішила передати Україні 19 винищувачів F-16.

Міністр оборони Данії Якоб Еллеманн-Єнсен заявив, що Україна зможе використовувати передані їй винищувачі F-16 лише на своїй території, аби вигнати ворога з території країни.

Читайте також:

Категорія
Наука та медицина
Дата публікації

Яка небезпека підстерігає на Марсі астронавтів — висновки науковців

Марс
Джерело:  The Guardian

Майбутні місії на Червону планету можуть бути вкрай небезпечними для астронавтів. Через наявність у марсіанському пилі токсичних частинок вони потребуватимуть спеціального захисного спорядження.

Головні тези:

  • Марсіанський пил містить токсичні частинки, які можуть проникати в легені та кров астронавтів, що спричиняє ризик розвитку хронічних захворювань.
  • Наявність кремнезему, гіпсу, перхлоратів та інших небезпечних речовин у пилу створює загрозу для здоров'я членів місії на Марс.
  • Астронавти на Червоній планеті вже мають підвищений ризик розвитку легеневого фіброзу через радіаційне опромінення, а додатковий вплив токсичного пилу може погіршити цю ситуацію.

Марсіанський пил має токсичні властивості

Про це свідчать результати дослідження, опублікованого в журналі GeoHealth.

Під час місій "Аполлон" на Місяць астронавти мали проблеми, спричинені місячним пилом — він прилипав до скафандрів і потрапляв у кабіну посадкового модуля.

Згодом пил провокував кашель, подразнення очей і горла. Дослідження показали, що тривалий вплив таких частинок може спричиняти хронічні захворювання.

Хоча марсіанський пил не такий гострий та абразивний, як місячний, він має схожу властивість прилипати до всього. Дрібні частинки, що становлять близько 4% товщини людської волосини, можуть проникати глибоко в легені та потрапляти в кров.

Крім того, марсіанський пил містить токсичні речовини, зокрема кремнезем, гіпс, перхлорати та нанофазні оксиди заліза, які можуть бути небезпечними для здоров’я членів потенційної місії.

Найбільшу загрозу становить ризик для легень астронавтів. Оскільки пил дуже дрібний, очікується, що він залишатиметься в легенях астронавтів, а частина з нього потраплятиме в кровообіг, — пояснив співавтор дослідження Джастін Ванг, студент-медик Школи медицини Кека при Університеті Південної Каліфорнії (USC) у коментарі CNN.

За його словами, астронавти вже мають підвищений ризик розвитку легеневого фіброзу через радіаційне опромінення під час космічних польотів, а такі небезпечні речовини, як кремнезем і оксиди заліза, можуть спричинити хвороби легень, які лише посилять цей ризик.

Крім того, Ванг наголосив на небезпеці перхлоратів — хімічних сполук, які були виявлені в марсіанському ґрунті у токсичних концентраціях. Вони можуть викликати порушення роботи щитоподібної залози та апластичну анемію — захворювання, при якому організм припиняє виробляти достатню кількість клітин крові.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?