Канцлер Німеччини Олаф Шольц повідомив про передачу Україні ще однієї системи ППО IRIS-T.
Головні тези:
- Німеччина передає Україні ще одну систему ППО IRIS-T для посилення обороноздатності країни в умовах війни з Росією.
- Важливість посилення української інфраструктури системами ППО у зв'язку з тривалим конфліктом із Росією.
Що відомо про отримання Україною ще однієї системи ППО IRIS-T від Німеччини
Зараз поставляється ще одна система IRIS-T, я думаю, сьогодні, а також Gepard SPAAG, які ми продовжуємо поставляти разом з усіма боєприпасами, виробництво яких ми відновили, — зазначив канцлер Німеччини.
При цьому Шольц не уточнив, отримає Україна IRIS-T SLS або SLM.

Чи збережеться допомога Україні від США у 2025 році
Наразі американські видання повідомляють про підготовку Білим домом, ймовірно останнього пакета військової допомоги Україні на суму в 1,2 млрд доларів.
Між тим у коментарі журналістам видання "Голосу Америки", високопосадовець з адміністрації президента Джо Байдена Майкл Карпентер зазначив, що чинне керівництво США продовжуватиме надавати допомогу Україні, з якої частина продовжить надходити і протягом 2025 року.
Він зазначив, що нинішня адміністрація, хоча в неї залишився лише місяць при владі, продовжуватиме нарощувати підтримку України.
Ми витратимо кожен долар схваленого фінансування на допомогу у сфері безпеки. Певна допомога надається за контрактами. Тому вона надійде не раніше, ніж 2025 року. Але всі гроші будуть використані до 20 січня, — наголосив Карпентер.
Представник Білого дому зазначив, що наразі Україна найбільше потребує саме посилення системами ППО.
Вона захищає міста, які невтомно атакує Росія. Також і для інфраструктури важливо мати, можливо не Patriot, але інші види протиповітряних систем. Але є проблема — багато наших союзників вже так глибоко занурилися у свої запаси, щоб надати допомогу, що в них не залишилося багато чого. Тому ми обходимо наших партнерів, говоримо з нашими союзниками, аби дістати все, що можливо, до холодів, — підкреслив Карпентер.
Високопосадовець також оцінив рівень допомоги та розвиток військово-промислового комплексу країн Європи.
За його словами, за майже три роки війни Європа недостатньо вкладається у свої оборонні можливості.
Настав час нашим європейським партнерам та союзникам активізуватися, подивитися на свої запаси та оборонно-промислову базу. Ми значно розширили нашу… Якщо подивитися на боєприпаси 155-мм калібру, ми подвоїли, потім знову подвоїли наші виробничі можливості. А Європа знову відстає. Вони багато зробили з точки зору загальної кількості наданої підтримки. Але якщо ви подивитесь на країну за країною — є деякі держави, які могли б зробити набагато більше, — підкреслює представник Білого дому.