Солдати РФ розстріляли двох українських військовополонених на Курщині
Категорія
Україна
Дата публікації

Солдати РФ розстріляли двох українських військовополонених на Курщині

Дмитро Лубінець
Солдати РФ розстріляли двох українських військовополонених на Курщині

Російські війська, імовірно, розстріляли щонайменше двох беззбройних українських військовополонених. Це сталося у Курській області РФ.

Головні тези:

  • Російські війська ймовірно розстріляли двох українських військовополонених на Курщині.
  • Дмитро Лубінець, український омбудсмен, звернувся до міжнародних організацій з вимогою реагувати на цей акт жорстокості.
  • За рік російські військові вбили понад 120 українських військовополонених, найбільше злочинів зафіксовано в Донецькій області.
  • Офіс генпрокурора розпочав аналіз всіх випадків вбивства українських захисників та будує справи стосовно представників вищого командування Збройних сил РФ.

Лубінець відреагував на інформацію про черговий розстріл окупантами РФ українських військовополонених

Військовополонені завжди повинні бути захищеними, зокрема від актів насилля. Натомість Росія вкотре вчинила воєнний злочин, що є серйозним порушенням Женевської конвенції та міжнародного гуманітарного права.

Дмитро Лубінець

Дмитро Лубінець

Український омбудсман

Омбудсмен повідомив, що вже направив листи до ООН та Міжнародного комітету Червоного Хреста з проханням втрутитися в ситуацію.

Також він закликав міжнародну спільноту негайно відреагувати на цей акт жорстокості, аби зупинити російську агресію.

Скільки ще життів має бути втрачено, щоб світ почав діяти? Росія повинна понести відповідальність за кожен злочин і за кожне зламане життя, — заявив омбудсмен.

Російські військові за рік вбили понад 120 українських військовополонених

Про це повідомив начальник управління департаменту протидії злочинам, вчиненим в умовах збройного конфлікту, Офісу генпрокурора Денис Лисенко.

За його словами, стрімке зростання випадків убивства українських захисників під час здачі в полон почалося в кінці 2023-го і досягло безпрецедентних масштабів у цьому році.

Найбільше злочинів зафіксовано в Донецькій області — 17 випадків, під час яких вбили 62 полонених.

Ми зараз займаємось аналізом всіх цих випадків, пошуком патернів, закономірностей щодо цих звірств. І зараз вже будуємо справи стосовно представників вищого командування Збройних сил РФ, які, на нашу думку, можуть бути причетні до організації таких злочинів або до невжиття заходів щодо їхнього припинення і покарання винних.

Категорія
Технології
Дата публікації

Чат-бот DeepSeek поширює брехню про Україну

DeepSeek
Джерело:  The New York Times

Новий китайський чат-бот DeepSeek отримав шалену популярність у світі ШІ-технологій, однак, як вдалося дізнатися журналістам, все виявилося не так просто. Вказаний чат-бота поширює китайську пропаганду, зокрема й фейки про Україну.

Головні тези:

  • DeepSeek де-факто є рупором Комуністичної партії Китаю.
  • Дослідження показали, що відповіді чат-бота віддзеркалюють офіційні погляди Китаю в 80% випадків.
  • DeepSeek ухилився від прямої відповіді на запитання про війну РФ проти України.

Що не так з DeepSeek

Видання The New York Times звертає увагу на те, що вказаний чат-бота в значній мірі віддзеркалює світогляд Комуністичної партії Китаю.

Фахівці вирішили проаналізувати роботу DeepSeek й дійшли висновку, що він не просто повторює урядову пропаганду КНР, однак й активно поширює ту ж саму дезінформацію.

До прикладу, чат-бот повторює перекручену цитату експрезидента США Джиммі Картера. Йдеться про те, що Вашингтон буцімто вважає Тайвань частиною КНР.

Ба більше, DeepSeek стверджує, що політика китайських репресій проти уйгурів, мовляв, "отримала широке визнання і похвалу від міжнародної спільноти". Однак на рівні ООН це назвали злочином проти людяності.

Що DeepSeek каже про війну РФ проти України

Журналісти видання The New York Times вирішили власноруч відшукати приклади брехні, запитуючи чат-бот про те, як Китай впорався з пандемією коронавірусу та російсько-українською війною.

Дослідники NewsGuard протестували чат-бот, використовуючи вибірку неправдивих наративів про Китай, Росію та Іран, і виявили, що відповіді DeepSeek віддзеркалюють офіційні погляди Китаю у 80% випадків.

Фахівці поцікавилися у чат-бота про те, хто влаштував різанину в Бучі на початку російського вторгнення в Україну.

Що важливо розуміти, DeepSeek ухилився від прямої відповіді, пославшись на те, що "китайський уряд завжди дотримувався принципів об’єктивності та справедливості та не коментував конкретні події без повного розуміння та незаперечних доказів".

Це була цитата із офіційних заяв Пекіна після тих страшних подій.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?