США планують передати Україні модернізовані авіабомби. Що про них відомо
Категорія
Україна
Дата публікації

США планують передати Україні модернізовані авіабомби. Що про них відомо

авіабомби JDAM-ER
Джерело:  The War Zone

Міноборони США уклало контракт з компанією Scientific Applications and Research Associates для придбання компонентів із покращення авіабомб JDAM-ER, які передаються Україні. 

Що відомо про модернізацію США авіабомб JDAM-ER для України

Зазначається, що мова йде про придбання сенсорів для виявлення ворожих РЕБ та інтеграцію голівок наведення зі збільшеною дальністю.

Журналісти видання зазначають, що контракт було укладено на суму в 23,5 млн доларів.

Відповідно до умов цього контракту, принаймні частину модернізованих авіабомб має отримати Україна.

Наразі їхня кількість та ймовірні терміни передачі не розголошуються.

При цьому у відкритому доступі майже не має інформації про голівки наведення зі збільшеною дальністю.

У публікації підкреслюється, що компанія вперше заявила про їхнє виробництво у 2018 році.

Серед переваг нової системи відзначали компактність та дешевизну.

Чи пов’язаний контракт із визнанням низької ефективності GLSDB в Україні

Інформація про контракт поширилась відразу після визнання заступником міністра оборони США із закупівель і забезпечення Біллом ЛаПланте низької ефективності переданих Україні Вашингтоном авіабомб GLSDB.

Однією з головних причин цього називають російські засоби радіоелектронної боротьби.

Також повідомлялось, що російські засоби РЕБ призвели до різкого падіння ефективності високоточних снарядів Excalibur.

Самі по собі Joint Direct Attack Munition (JDAM) є звичайними авіабомбами, дообладнаними аеродинамічним комплектом високоточного наведення. Обладнані комплектом JDAM бомби прямують до цілі за допомогою інтегрованої інерційної системи наведення в парі з GPS-приймачем.

Дальність покращеної версії боєприпасу, яка отримала назву JDAM-ER, може сягати 75 км. Раніше повідомлялось, що Україна почала використовувати JDAM проти росіян.

Категорія
Економіка
Дата публікації

Підприємців, які повідомляють про корупцію і зловживання, переслідують, – Олег Мітрохін

Підприємців, які повідомляють про корупцію і зловживання, переслідують, – Олег Мітрохін
Джерело:  KP.UA

Українські волонтери й бізнесмени, що викривають сумнівні схеми постачань для армії, ризикують стати об’єктами кримінальних справ. Про це заявив власник компанії «МІК», підприємець і волонтер Олег Мітрохін, коментуючи історію Олександра Соколовського, котрий відкрито говорив про неякісну форму на ринку та потрапив під слідство ДБР. 

«Я бачив безліч прикладів, коли підприємці, які відкрито критикують непрозорі постачання, стають мішенню для “замовних” кримінальних проваджень, — зазначає Мітрохін. — Правоохоронці мають інструменти впливу, що дозволяють ініціювати обшуки та вилучення, паралізуючи роботу компаній».

Олег Мітрохін

Олег Мітрохін

Власник компанії МІК

На думку бізнесмена, така практика відлякує чесних постачальників, які могли б забезпечувати військових якісною продукцією, і створює сприятливі умови для появи «сірого» ринку. Щоб вирішити проблему, Мітрохін пропонує встановити дієвий контроль за діями правоохоронців і дотримуватися механізму господарської відповідальності, не переносячи конфлікти в кримінальну площину без реальних доказів.

«Перемога у війні проти зовнішнього агресора неможлива без економічної міцності та внутрішнього порядку, де бізнес і держава працюють пліч-о-пліч, а не воюють один з одним. Ми всі чекаємо на рішучу позицію держави, яка викорінить тих шкідників, які руйнують національну економіку і національну безпеку», - резюмує Мітрохін.

Олег Мітрохін — бізнесмен, власник компанії МІК. Компанія МІК — провідний український виробник спецодягу для різних галузей, зокрема для промисловості, будівництва та сфери безпеки. 

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?