США можуть допомогти Україні за кілька місяців опанувати F-16 —Yahoo News
Категорія
Україна
Дата публікації

США можуть допомогти Україні за кілька місяців опанувати F-16 —Yahoo News

США можуть допомогти Україні за кілька місяців опанувати F-16 —Yahoo News
Джерело:  online.ua

Інструкторам зі США може знадобитись усього близько 4 місяців, щоб навчити українських пілотів керувати винищувачами F-16. Зокрема, у Пентагоні були вражені навичками пілотів, які проходили навчання на льотному тренажері усього 2 тижні.

Джерело:  Yahoo News

Українським пілотам потрібно близько 4 місяців для опанування F-16 

Журналісти видання посилаються на внутрішні оцінки представників ВПС США, відповідно до яких, навчання українських пілотів керуванню F-16 займе набагато менше часу, а ніж до цього оцінювали представники Пентагону.

Зокрема, у розпорядженні журналістів видання опинився документ, який наразі активно поширюється серед союзників по НАТО із проведеною на прикінці лютого і на початку березня оцінкою американських інструкторів, які проводили навчання українських пілотів на базі Національної гвардії ВПС Морріс у Тусоні, штат Аризона, де базується 162-е крило ВПС США.

Відповідно до цієї оцінки, щонайменше двоє українських пілотів, один з яких спеціалізувався на керуванні  МіГ-29, а другий — на Су-27, не мали жодної формальної підготовки" на F-16 окрім короткого інструктажу, а потім пройшли перевірку на льотному тренажері, провівши дев'ять симуляційних випробувань загальною тривалістю 11,5 годин.

Що відомо про неймовірні навички українських пілотів

Обидва українські пілоти були оцінені чотирма досвідченими інструкторами ВПС США, кожен з яких налітав тисячі годин на літаках F-16.

Оцінка, написана підполковником Джаредом П. Вайтом зі 162-го полку, робить висновок, що українські пілоти змогли виконати низку "відносно технічних" маневрів у змодельованих умовах, як-от посадка літака після втрати двигуна за сценарієм, що називається "полум'я".

Після однієї демонстрації ... обидва пілоти змогли успішно посадити літак за схемою імітації полум'я (SFO). Це відносно технічна навичка, яка має постійно відпрацьовуватися впродовж усієї кар'єри пілота F-16, - йдеться у документі.

Обидва пілоти також змогли "виконати імітацію атаки, ґрунтуючись на параметрах, переданих під час польоту на тренажері".

Читайте також:

Категорія
Світ
Дата публікації

600 бункерів. Естонія укріплюватиме кордон з Росією

Бункери
Джерело:  ERR

У 2025 році Естонія планує розпочати будівництво укріплень з бункерами на кордоні з Росією.

Головні тези:

  • Естонія збирається побудувати 600 бункерів на кордоні з РФ для посилення обороноздатності.
  • Опорні пункти з бункерами будуть включати обладнання для захисту від атак та дронів.
  • Вибір місць для розташування бункерів знаходиться на завершальній стадії узгодження з Силами оборони.

Естонія максимально укріплює кордон з РФ

Планується, що до осені буде готовий перший опорний пункт із 14 бункерів на північному сході, ще чотири бункери будуть зведені на південно-східному кордоні.

Загалом оборонний ланцюг включатиме близько 600 бункерів на східному кордоні. Оборонні споруди планують зводити не тільки на державній, а й на приватній землі.

До початку літа естонські військові мають обрати один із двох типів бункерів, які пройшли тестування минулого року. За їх словами, при тестуванні враховувався досвід війни в Україні. Зокрема, бункери мають витримувати влучання 152-мм снаряда.

Проти дронів бункери ми не тестували, проте кількість вибухівки, яку використовували під час випробувань, достатня, щоб забезпечити захист від них. Під час встановлення бункерів ми враховуємо досвід, отриманий в Україні, де проти дронів використовують спеціальні сітки та засоби, щоб дрон не міг прямо потрапити в бункер, — пояснив голова інженерного відділення штабу дивізії Сил оборони Айнар Афанасьєв.

Також планується встановлення протитанкових загороджень та обладнання вогневих позицій. Деякі елементи оборонної зони будуть встановлювати лише в кризовий час.

У кризовий час обов'язково використовуватимуть вибухові загородження, міни та вибухові заряди, також передбачено заходи щодо руйнування мостів і трубопроводів. У мирний час ці заходи не застосовуються, у кризовий — так.

Зазначається, що наразі точний вибір місця розташування цих опорних пунктів перебуває на фінальній стадії узгодження з Силами оборони.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?