Світові ціни на зброю рекордно зростають через війну РФ проти України
Категорія
Економіка
Дата публікації

Світові ціни на зброю рекордно зростають через війну РФ проти України

Військовий ЗСУ з ПТРК Javelin
Джерело:  Defence Express

На тлі продовження розв'язаної Кремлем злочинної війни проти України у світі стрімко зростає вартість озброєнь, які стають недоступними для країн, що розвиваються. 

Головні тези:

  • Війна Росії проти України призвела до стрімкого зростання цін на озброєння у світі.
  • Ціни на популярний американський ПТРК Javelin сягають аномально високих значень, що робить його недосяжним для багатьох країн.
  • За останні роки вартість озброєнь значно зросла, що вказує на глобальний дефіцит та обмежену можливість задоволення попиту на військову техніку.
  • За кілька років ціна на комплекти озброєнь зросла вдвічі, показуючи нестабільність ринку та недоступність деяких видів військової техніки.
  • Глобальний дефіцит озброєння може стати тенденцією на роки, що створить значні виклики для країн, що потребують модернізації своїх військових сил.

Що відомо про стрімке зростання цін на зброю на тлі війни Росії проти України

Аналітики порталу підкреслюють, що американський ПТРК Javelin, який чудово продемонстрував себе на фронті в Україні, вже подорожчав до 3,59 млн за комплект, що є аномально високою ціною.

Відповідно до нового прайсу, який був опублікований за згодою американського уряду на продаж цих ПТРК Тунісу, компанії виробнику дозволили продати цій африканській країні 30 пускових установок, 184 ракети до них та супутнє обладнанням і послуги за "граничну ціну" до 107,7 млн доларів.

У світі рекордними темпами зростають ціни на озброєння
Військовий ЗСУ

Відповідно до цього автори матеріалу зазначають, що стандартний комплект із однієї пускової установки та шести ракет обійдеться у суму до 3 млн 590 тис дол.

Хоча ціна вказана як "гранична" і теоретично продаж може відбутися за нижчою ціною, на практиці фінальна угода відбувається за меншу від граничної ціну. 

Як змінились ціни на озброєння на прикладі Javelin

Разом з тим аналітики нагадали, що у березні 2018 року Україна отримала дозвіл на закупівлю 210 ракет та 37 пускових з граничним цінником у 47 млн доларів. Тобто тоді один комплект коштував більше ніж удвічі менше.

Все це звісно прямо говорить про реальний дефіцит озброєння у світі, який став наслідком неможливості задовольнити попит на нього скороченими виробничими потужностями. А це означає, що й такий глобальний дефіцит — це про тенденцію на роки, — роблять висновок аналітики порталу.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?