Таліби в Афганістані почали репресії проти "колаборантів" з країнами НАТО
Категорія
Світ
Дата публікації

Таліби в Афганістані почали репресії проти "колаборантів" з країнами НАТО

Таліби в Афганістані почали репресії проти "колаборантів" з країнами НАТО
Джерело:  online.ua

Бойовики угруповання “Талібан”, які силою взяли владою в Афганістані, почали розшук для подальшої розправи осіб, які співпрацювали із західними структурами чи медіа за останні 20 років.

Джерело: BBC

Про відповідні випадки говориться у спеціальному документі Організації Об’єднаних Націй. Перш за все у небезпеці люди, які працювали на сили НАТО чи на попередній уряд країни, який підтримували військами зі Сполучених Штатів.

Звернули увагу на інциденти експерти Норвезького центру глобальних аналізів RHIPTO, який надає розвідувальну інформацію ООН.

“Існує багато людей, які на цей час є об'єктом талібів, і загроза є чіткою та зрозумілою”, - цитує видання керівника експертної групи Крістіана Неллеманна.

Передбачається, що всі особи, яких внесли до списків, наразі знаходяться у небезпеці разом із членами їхніх родин. Також вказується, що існує ймовірність проведення найгіршого сценарію - масових страт згаданих “колаборантів”.

“Вони (таліби) будуть арештовувати і притягати до відповідальності, допитувати та карати членів сім'ї цих людей”, - наголошують у документі.

Станом на 20 серпня - лише кілька днів після зміни влади в Афганістані - відомо вже про один епізод свідомого нападу на родину журналіста іноземного медіа Deutsche Welle. На заході країни таліби вбили одного з родичів репортера, а іншому завдали телесних ушкоджень.

За даними самої компанії, нападники шукали безпосередньо журналіста, який наразі вже емігрував до Німеччини. Більша частка його родичів втекли з оселі й вимушені переховуватись від небезпеки.

Ситуація в Афганістані

Раніше було оголошено, що чинне керівництво Афганістану ухвалило рішення про введення всеосяжної амністії в країні для посадовців, які працювали на попередню доталібівську систему влади.

“Для всіх оголошена загальна амністія... так що ви повинні почати своє повсякденне життя з повною впевненістю”, — наголосили в “Талібані”.

Водночас упродовж тижнів, в які тривав наступ талібів на столицю, повідомлялося про репресії та навіть страти у різних провінціях, що переходили під контроль угруповання. Через це робили заяву у Євросоюзі про потенційну ізоляцію та невизнання нової влади в Афганістані, яка захопила державу силою.

Читайте також:

Категорія
Світ
Дата публікації

КНДР значно посилила військову допомогу Росії — що відомо

Ин
Джерело:  AP News

За даними Південної Кореї, у січні та лютому КНДР направила до Росії ще близько 3 тис солдатів. Північна Корея також відправляє більше ракет, артилерійського обладнання та боєприпасів, щоб допомогти Росії. 

Головні тези:

  • КНДР направила до Росії близько 11 тис солдатів, різноманітну військову техніку та боєприпаси.
  • Північна Корея взяла активну участь у війні проти України, надсилаючи великі сили в битву в Курській області.
  • Північнокорейський диктатор Кім Чен Ін виразив підтримку війні Росії проти України під час зустрічі з російським військовим чиновником.

КНДР збільшила постачання зброї Росії

Кім Чен Ин посилює військову допомогу Росії, відправляючи солдатів, ракети та артилерію. Північнокорейські війська зазнають важких втрат, але Кремль вимагає ще більше.

Військова техніка, відправлена Північною Кореєю в Росію, включає "значну кількість" балістичних ракет малої дальності, 170-міліметрові самохідні гаубиці і близько 220 одиниць 240-міліметрових реактивних систем залпового вогню.

Північна Корея направила близько 11 тис військових для участі у війні проти України, що стало її першою участю у великомасштабному конфлікті після Корейської війни 1950-1953 років.

За оцінками Об'єднаного комітету начальників штабів Сеула, близько 4 тис з них були вбиті або поранені.

Раніше Національна розвідувальна служба Південної Кореї пов'язувала високі втрати Північної Кореї з труднощами військ в адаптації до безпілотників та інших елементів сучасної війни. Північнокорейські війська ще більше ущемлені грубою тактикою їхніх російських командирів, які відправляли їх у штурми без підтримки вогнем.

Проте представники українських військових і розвідувальних служб підрахували, що північнокорейці набувають важливого бойового досвіду і відіграють ключову роль у стратегії Росії для війни проти України, кидаючи великі сили в битву в Курській області.

Південнокорейський військовий звіт з'явився після того, як північнокорейський диктатор Кім Чен Ин висловив свою непохитну підтримку війні Росії проти України під час зустрічі з російським військовим чиновником Сергієм Шойгу минулого тижня в Пхеньяні.

Державні медіа повідомили, що Кім і Шойгу підтвердили свою прихильність дотриманню великого договору про взаємну оборону, підписаного минулого року.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?