ТКГ відреагувала на рішення Ради щодо ОРДЛО
Категорія
Політика
Дата публікації

ТКГ відреагувала на рішення Ради щодо ОРДЛО

ТКГ відреагувала на рішення Ради щодо ОРДЛО
Джерело:  online.ua

Надання особливого статусу Донбасу - один з найважливіших питань в переговорному процесі між офіційними Києвом і Москвою щодо врегулювання збройного конфлікту на сході України. Команда російського президента Володимира Путіна вимагає від української влади розробити проект поправок Конституції про надання окремим регіонам Донбасу особливого порядку місцевого самоврядування, і без виконання цієї вимоги погрожує заблокувати переговори. Українська влада зайняла жорстку позицію і дала чітко зрозуміти Кремлю, що не збирається йти ні на які поступки в цьому питанні. Однак, рішення по особливому статусу Донбасу довелося приймати, так як 31 грудня закінчувався термін чинного в Україні закону щодо ОРДЛО. 15 грудня Верховна Рада більшістю голосів підтримала рішення продовжити існуючий закон про статус ОРДЛО ще на один рік - його продовжили до 31 грудня 2021 року. Проти цього виступили деякі фракції - вони вимагають від керівництва України надати конкретний план дій по вирішенню ситуації Донбасі, тому що "не можна просто кожен раз переносити дату і нічого не робити". В українській делегації в ТКГ, в свою чергу, привітали продовження закону і пояснили, чому це вкрай важливо для України. Як оцінили в ТКГ продовження особливого статусу Донбасу, повідомляє ONLINE.UA з посиланням на пресслужбу української делегації в ТКГ.

"Ухвалення законопроекту як закону сприятиме мирному врегулюванню ситуації в окремих районах Донецької і Луганської областей відповідно до політичних домовленостей. Слід зазначити, що Закон України «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей» передбачено відповідно до пункту 3 Протоколу за результатами консультацій Тристоронньої контактної групи по спільних крокам, спрямованим на імплементацію мирного плану Президента України П.Порошенко і ініціативи Президента Росії В. Путіна від 05.09.2014. Таким чином, втрата чинності зазначеного Закону може привести до звинувачень РФ у зриві мирного врегулювання і підірвати переговорний процес ", - пояснили в ТКГ.

Нагадаємо, закон Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донбасу був прийнятий Верховною Радою у вересні 2014 року і набрав чинності 18 жовтня того ж року. Він, зокрема, передбачає, що особливий порядок місцевого самоврядування реалізується виключно органами місцевого самоврядування, які будуть обрані на позачергових виборах. Але такий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донбасу вступить в силу тільки після виведення всіх незаконних збройних формувань, їх військової техніки, а також бойовиків і найманців з території України. У минулому році, на нормандському саміті в Парижі продовження дії цього закону було однією з домовленостей Володимира Зеленського, Ангели Меркель, Еммануеля Макрона і Володимира Путіна. Але в цьому році команда Путіна наполегливо наполягає на включенні особливого статусу Донбасу до Конституції України, в зв'язку з чим заблокувала нормандські переговори, на які розраховував офіційний Київ до кінця року.

У Верховній Раді неодноразово піднімалося питання про закон щодо особливий статус Донбасу, який продовжували вже кілька разів. Але ще до голосування спікер Ради Дмитро Разумков повідомив, що закон буде продовжений без внесення змін, так як ніяких пропозицій в рамках переговорів у ТКГ і нормандському форматі не подавалося.

Раніше ONLINE.UA повідомляв, що команда Путіна публічно звинуватила Францію через підтримку України в питанні Донбасу.

Категорія
Україна
Дата публікації

Канада оголосила про військову допомогу Україні на суму 330 млн дол

Канада
Джерело:  Укрінформ

Канада виділить 440 млн канадських доларів (близько 330 млн дол США) на військову допомогу Україні.

Головні тези:

  • Канада виділить 330 млн доларів на військову допомогу Україні, що стало результатом 25-го засідання Контактної групи з питань оборони в Німеччині.
  • Україна отримає близько 200 млн доларів на закупівлю великокаліберних боєприпасів, а також дронів та іншого військового обладнання.
  • Королівські канадські військово-повітряні сили вже доставили понад 11 000 тонн військової допомоги для України з початку російського вторгнення.
  • Німеччина також надасть Україні ракети для систем ППО Iris-T та нові сучасні гаубиці. Підвищення безпеки в умовах загострення конфлікту з Росією.
  • Плани передачі додаткової військової техніки та обладнання свідчать про підтримку та солідарність Канади та Німеччини з Україною в умовах війни.

Рамштайн-25. Канада надає нову допомогу Україні

Про це оголосили у Міністерстві оборони Канади за результатами 25-го засідання Контактної групи з питань оборони України на авіабазі «Рамштайн» в Німеччині.

Боєприпаси залишаються одним із ключових пріоритетів України, тому сьогоднішнє оголошення передбачає виділення 200 млн дол. на чеську ініціативу із закупівлі та постачання до України великокаліберних боєприпасів.

Зазначається, що ще 50 млн канадських доларів будуть використані на закупівлю різних боєприпасів у канадських виробників.

Міністр оборони також пообіцяв виділити 100 млн дол. на “данську модель” із підтримки виробництва дронів українською оборонною промисловістю. У цьому конфлікті дрони стали критично важливими, й українська оборонна промисловість демонструє інноваційність й відкритість до експериментів у цій сфері.

Окрім цього, Канада оголосила, що вже передала Україні камер для дронів на близько 50 млн дол США, а також відправила кілька вантажів зимової форми на близько 23 млн дол.

У Міноборони підрахували, що загалом після початку повномасштабного російського вторгнення, обсяг канадської військової допомоги Україні перевищив 3,5 млрд дол США.

З кінця березня 2022 року Королівські канадські військово-повітряні сили перевезли понад 24 млн фунтів (близько 11 000 тонн — ред.) призначеної для України військової допомоги від Канади, союзників та партнерів.

Німеччина надасть Україні додаткові ракети для систем ППО Iris-T

За словами Пісторіуса, «цього року будуть передані подальші вже обіцяні комплекси три Iris-T SLM і три Iris-T SLS, а також додатково 13 зенітних танків Gepard».

Новим є, я можу сьогодні про це оголосити, у короткостроковій перспективі ми передамо Україні додаткові керовані ракети для системи IRIS-T, які спочатку передбачалися для Бундесверу та які тепер перенаправимо напряму з підприємства в Україну.

Пісторіус пояснив рішення надати такі ракети Україні до того, як будуть задоволені власні потреби на тлі посилення повітряних атак з боку Росії.

Також цього року планується передати перші 6 зі загалом 54 нових сучасних колісних гаубиць RCH 155.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?