Трохи зростає - у Кабміні зважилися на важливе зізнання
Категорія
Україна
Дата публікації

Трохи зростає - у Кабміні зважилися на важливе зізнання

Трохи зростає - у Кабміні зважилися на важливе зізнання
Джерело:  daily.rbc.ua

Ситуація з епідемією коронавірусу COVID-19 в Україні стабілізується, стверджує міністр охорони здоров'я Максим Степанов. Медики постійно розширюють обсяги тестування на нову інфекцію. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на "РБК-Україна".

За його словами, кількість хворих на COVID-19 дійсно збільшується через нарощування тестів. Частка позитивних результатів станом на середину липня становить приблизно 10%.

"Відсоток позитивних тестів трохи зростає. Зараз ми вийшли на стабілізацію ситуації. Наприклад, сьогодні (14 липня - ONLINE.UA) ми зробили трохи більше 10 тисяч ПЛР-тестів. І у нас 638 осіб хворих. Тобто, підтверджується до 10%", - пояснив Степанов.

Він додав, також МОЗ користується іншими показниками окрім підтверджених тестів.

"Ми ж, у першу чергу, тестуємо тих, хто звертається з підозрою на коронавірус. Друга категорія — контактне коло людини, у якого вже поставлений діагноз COVID-19. Наступна категорія — лікарі, що працюють з COVID-19. Плюс — люди, які лягають на госпіталізацію, у нас також передбачено їх тестувати", - підкреслив міністр.

Також він вніс до переліку пневмонію.

Нагадаємо, станом на ранок у п'ятницю, 17 липня, в Україні встановили вже 57 264 діагнози COVID-19. За попередню добу кількість збільшилася на 809.

Слід додати, кількість українців, які одужали, щодня перевищує кількість нових інфікованих. Ситуація зберігається вже певний час.

Як повідомляв ONLINE.UA, Степанов звернув увагу на те, що захворюваність на коронавірус в Україні не йде на спад. Це свідчить про те, що восени владі країни, можливо, знову доведеться вводити жорсткий карантин. Наразі у МОЗ планують пролонгувати обмеження до 31 серпня.

Категорія
Світ
Дата публікації

600 бункерів. Естонія укріплюватиме кордон з Росією

Бункери
Джерело:  ERR

У 2025 році Естонія планує розпочати будівництво укріплень з бункерами на кордоні з Росією.

Головні тези:

  • Естонія збирається побудувати 600 бункерів на кордоні з РФ для посилення обороноздатності.
  • Опорні пункти з бункерами будуть включати обладнання для захисту від атак та дронів.
  • Вибір місць для розташування бункерів знаходиться на завершальній стадії узгодження з Силами оборони.

Естонія максимально укріплює кордон з РФ

Планується, що до осені буде готовий перший опорний пункт із 14 бункерів на північному сході, ще чотири бункери будуть зведені на південно-східному кордоні.

Загалом оборонний ланцюг включатиме близько 600 бункерів на східному кордоні. Оборонні споруди планують зводити не тільки на державній, а й на приватній землі.

До початку літа естонські військові мають обрати один із двох типів бункерів, які пройшли тестування минулого року. За їх словами, при тестуванні враховувався досвід війни в Україні. Зокрема, бункери мають витримувати влучання 152-мм снаряда.

Проти дронів бункери ми не тестували, проте кількість вибухівки, яку використовували під час випробувань, достатня, щоб забезпечити захист від них. Під час встановлення бункерів ми враховуємо досвід, отриманий в Україні, де проти дронів використовують спеціальні сітки та засоби, щоб дрон не міг прямо потрапити в бункер, — пояснив голова інженерного відділення штабу дивізії Сил оборони Айнар Афанасьєв.

Також планується встановлення протитанкових загороджень та обладнання вогневих позицій. Деякі елементи оборонної зони будуть встановлювати лише в кризовий час.

У кризовий час обов'язково використовуватимуть вибухові загородження, міни та вибухові заряди, також передбачено заходи щодо руйнування мостів і трубопроводів. У мирний час ці заходи не застосовуються, у кризовий — так.

Зазначається, що наразі точний вибір місця розташування цих опорних пунктів перебуває на фінальній стадії узгодження з Силами оборони.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?