Міністерство енергетики України і Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ) планують до 21 серпня підготувати проект постанови, на підставі якої ціна електроенергії для підприємств буде знижено. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на « Ліга.Нет ».
Відповідний обов’язок на сьогоднішньому засіданні Кабінету міністрів було покладено на голів Міненерго і НКРЕКУ.
«Якщо ми цього не зробимо, то всі будуть платити на 25% більше», – пояснив прем’єр-міністр Володимир Гройсман.
Міністр енергетики Ігор Насалик, в свою чергу, спростував твердження про те, що ціна на електроенергію в Україні на 20% більше, ніж в європейських країнах.
«Достатньо підняти інформацію про ринок, тут мається на увазі Бурштинський острів (частина енергосистеми України, яка інтегрована до європейської енергомережі), який працює в цих умовах. Повинен сказати, що ціни не тільки не збільшились, але й зменшились», – заявив Насалик.
Пізніше Насалик визнав, що ціни на електроенергію для промисловості таки зросли, однак не до європейського рівня, як це стверджувалось в Укренерго. Щоб вирішити цю проблему міністр запропонував уряду ухвалити зміни до постанови про державне регулювання цін на електрику.
«Внесення окремих змін в ПСО надасть можливість великим споживачам електричної енергії, зокрема, металургам, феросплавщікам і іншим значно знизити ту ціну, яку вони мають сьогодні», – уточнив міністр енергетики Ігор Насалик.
Станом на сьогодні ціна електроенергії для промисловості складає 1700 гривень за 1 МВт/год, для населення – 200 гривень.
Нагадаємо, що відкритий ринок електроенергії в Україні запрацював з 1 липня цього року. Після цього ціна електричної енергії для підприємств зросла приблизно на 20-22%. Вартість тарифів для населення не змінилась. Від зростання цін на електроенергію найбільше постраждали підприємства металургійного комплексу – зокрема, феросплавні заводи, які належать Ігорю Коломойському та Віктору Пінчуку.