Ціни на електроенергію: Кабмін виступив з новою пропозицією
Категорія
Економіка
Дата публікації

Ціни на електроенергію: Кабмін виступив з новою пропозицією

Ціни на електроенергію: Кабмін виступив з новою пропозицією

Міністерство енергетики України і Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ) планують до 21 серпня підготувати проект постанови, на підставі якої ціна електроенергії для підприємств буде знижено. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на « Ліга.Нет ».

Відповідний обов’язок на сьогоднішньому засіданні Кабінету міністрів було покладено на голів Міненерго і НКРЕКУ.

«Якщо ми цього не зробимо, то всі будуть платити на 25% більше», – пояснив прем’єр-міністр Володимир Гройсман.

Міністр енергетики Ігор Насалик, в свою чергу, спростував твердження про те, що ціна на електроенергію в Україні на 20% більше, ніж в європейських країнах.

«Достатньо підняти інформацію про ринок, тут мається на увазі Бурштинський острів (частина енергосистеми України, яка інтегрована до європейської енергомережі), який працює в цих умовах. Повинен сказати, що ціни не тільки не збільшились, але й зменшились», – заявив Насалик.

Пізніше Насалик визнав, що ціни на електроенергію для промисловості таки зросли, однак не до європейського рівня, як це стверджувалось в Укренерго. Щоб вирішити цю проблему міністр запропонував уряду ухвалити зміни до постанови про державне регулювання цін на електрику.

«Внесення окремих змін в ПСО надасть можливість великим споживачам електричної енергії, зокрема, металургам, феросплавщікам і іншим значно знизити ту ціну, яку вони мають сьогодні», – уточнив міністр енергетики Ігор Насалик.

Станом на сьогодні ціна електроенергії для промисловості складає 1700 гривень за 1 МВт/год, для населення – 200 гривень.

Нагадаємо, що відкритий ринок електроенергії в Україні запрацював з 1 липня цього року. Після цього ціна електричної енергії для підприємств зросла приблизно на 20-22%. Вартість тарифів для населення не змінилась. Від зростання цін на електроенергію найбільше постраждали підприємства металургійного комплексу – зокрема, феросплавні заводи, які належать Ігорю Коломойському та Віктору Пінчуку.

Категорія
Україна
Дата публікації

Українські воїни побили новий рекорд на фронті у березні 2025 року

Міноборони України
Українські захисники примножили втрати армії РФ

Протягом першого місяця весни Сили оборони України успішно уразили 1 644 артилерійські системи та 3 545 одиниць автотранспорту і автоцистерн російських загарбників. Що важливо розуміти, це рекордна кількість за весь період повномасштабної війни.

Головні тези:

  •  У березні наші воїни знищили 607 бойових броньованих машин ворога.
  • Також у перший місяць весни наші захисники уразили 3 545 одиниць автотранспорту та автоцистерн росіян.

Українські захисники примножили втрати армії РФ

Міноборони України звертає увагу на те, що найбільшу кількість ворожих артсистем бійці ЗСУ знищили та підбили 27 березня — 122 одиниці.

Окрім того, вказано, що протягом першого кварталу 2025 року російські окупанти втратили аж 3 990 артзасобів.

За перших три місяці минулого року було знищено 2 600 ворожих артсистем. Цей факт свідчить про уміле ведення нашими артилеристами контрбатарейної боротьби та ефективне застосування безпілотних систем.

Згідно з даними Генштабу ЗСУ, за перший квартал 2025 року убитими та пораненими ворог втратив 125 970 осіб.

Для порівняння: за аналогічний період минулого року ці втрати сягнули 82 870 загарбників.

Протягом першого місяці весни українські захисники успішно знищили або вивели з ладу 272 російські танки. А з початку року — 833 одиниці.

Що важливо розуміти, найбільш результативно по ворожих танках Сили оборони України відпрацювали у жовтні 2023 року — саме тоді вдалося “мінусанути” 521 танк армії РФ.

Фото: facebook.com/GeneralStaff.ua

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?