У Британії допустили можливість війни за Гібралтар
Категорія
Світ
Дата публікації

У Британії допустили можливість війни за Гібралтар

У Британії допустили можливість війни за Гібралтар
Джерело:  Hromadske

Прем'єр-міністр Великої Британії Тереза Мей може зайняти жорстку позицію щодо Гібралтару - однієї з Британських заморських територій.
Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на The Guardian.
Читайте також: НАТО може втратити одного з членів: спливла несподівана проблема
За словами екс-лідера британських консерваторів Майкла Говарда, Мей після виходу Великобританії з Євросоюзу може піти на захист мешканців Гібралтару. Говард порівняв Мей з прем'єр-міністром Маргарет Тетчер, яка була головою уряду з 1979 по 1990 роки, яка захищала інші британські території - Фолклендські острови.
"35 років тому інша жінка-прем'єр послала війська через половину світу, щоб захистити невелику групу англомовних мешканців від іспанського населення. Я абсолютно впевнений, що наша прем'єр вибере таке ж рішення на захист народу Гібралтару", - заявив Говард.
При цьому, як повідомляє видання, кілька британських чиновників вважають тему Гібралтару досить актуальною.
Так, міністр оборони Майкл Феллон заявив, що "Гібралтар буде захищений будь-яким способом", а Ендрю Розінделл, заступник парламентської комісії з питань Гібралтару, взагалі попередив, що Лондон не підпише жодного угоди про Brexit, якщо в ньому не буде чітко прописаний статус цієї території.
"Британці повинні бути і будуть разом. Ми не можемо дозволити, щоб нас залякувала Іспанія", – сказав він.
Також видання наводить висловлювання шеф-міністра Гібралтару Фабіана Пікардо, який попросив Іспанію "не використовувати території в якості розмінної монети".
Як повідомляв ONLINE.UA, 29 березня стало відомо, що Великобританія офіційно повідомила Євросоюз про початок процедури Brexit - виходу держави зі складу організації.

Категорія
Наука та медицина
Дата публікації

Майже тисяча пінгвінят народилася у районі станції "Академік Вернадський" — відео

Станція

На острові Галіндез, у районі станції «Академік Вернадський», уже народилися близько тисячі пташенят субантарктичних пінгвінів.

Головні тези:

  • На острові Галіндез у районі станції “Академік Вернадський” вже народилася тисяча пташенят пінгвінів.
  • Субантарктичні пінгвіни гніздяться на острові, де будують гнізда, відкладають яйця та годують своїх малят.
  • Відео відображає процес годування пташенят, де дорослий пінгвін постачає їжу своїм дитинчатам через дзьоб.
  • Українські вчені зафіксували зростання кількості пінгвінів на острові Галіндез.

Бебібум в Антарктиці: науковці “Вернадського" показали пташенят пінгвінів

Про це повідомляє Національний антарктичний науковий центр і публікує відео, як батьки годують пінгвінят.

Українські вчені зауважили, що в частині гнізд ще лишаються яйця, тож кількість пташенят зростатиме, але більшість родин мають уже по двоє малюків.

Вони зараз дуже різні: деякі щойно вилупилися, а деякі вже величенькі й розміром майже як їхні батьки, — розповів біолог 29-ї Української антарктичної експедиції Світозар Давиденко.

На відео, яке оприлюднили полярники, можна побачити, як відбувається процес годування.

Після того, як пташеня просить поїсти, дорослий пінгвін «постачає» частково перетравлену їжу (насамперед це криль) зі стравоходу до дзьоба, а дитинча звідти нею ласує.

У НАНЦ нагадали, що на Галіндезі гніздують переважно субантарктичні пінгвіни. Їх також називають віслюкові через характерний голосний крик.

На острів вони прибувають навесні для розмноження, тут будують гнізда, відкладають яйця (зазвичай по два) та виводять пташенят.

За даними українських вчених, минулого сезону на Галіндезі кількість субантарктичних пінгвінів сягнула рекордних семи тисяч.

Українські полярники розкривають секрет ходи пінгвіна

В оприлюдненому відео пінгвіни напрочуд вправно і водночас кумедно спускаються з крижаної гірки, а потім лягають на живіт і котяться.

Пінгвіни мають спеціальну ходу для пересування по слизькій поверхні.

Її секрет у тому, щоб перевалюватися з однієї лапки на іншу, широко розставивши крильця. Хоча коли пінгвінам треба швидко кудись дістатися, то вони просто лягають на животик і ковзають, — зазначають в Національному науковому антарктичному центрі.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?