У ГУР показали "начинку" російських дронів "Молнія" і "Фєнікс" — фото
Категорія
Україна
Дата публікації

У ГУР показали "начинку" російських дронів "Молнія" і "Фєнікс" — фото

ГУР
У ГУР показали "начинку" російських дронів "Молнія" і "Фєнікс" — фото

Росія активно використовує ударні та розвідувальні безпілотники "Молнія" і "Фєнікс" у війні проти України. Однак їх ефективність значною мірою залежить від імпортних компонентів, переважно вироблених у Китаї, США, Швейцарії та інших країнах.

Головні тези:

  • Російські дрони Молнія та Фєнікс активно використовуються у війні з Україною, проте їхня ефективність залежить від імпортних компонентів з Китаю, США, Швейцарії та інших країн.
  • Дрон Молнія має радіус дії до 40 км і використовується для атак на військові об'єкти та цивільну інфраструктуру, що спричиняє небезпеку для мирного населення.
  • Українська розвідка виявила, що РФ масовано використовує 'фанерні дрони' як приманки у повітряних атаках, що свідчить про низьку самостійність імпортника в технологічному виробництві.
  • Використання імпортних компонентів у російських дронах свідчить про обхід міжнародних санкцій та можливість вивозу деталей через треті країни для виробництва зброї.
  • Російські безпілотники Молнія та Фєнікс мають складну електронну начинку з імпортними компонентами від виробників з Китаю, США, Швейцарії і інших країн.

Що відомо про російські БПЛА "Молнія” та "Фєнікс"

Як повідомили в ГУР, дрон "Молнія” має радіус дії до 40 км і може нести бойову частину вагою до 5 кг. Запуск здійснюється зі спеціальної катапульти, а керування забезпечується оператором, що робить його подібним до FPV-дронів.

Окрім атак на військові об’єкти, "Молнії" регулярно застосовуються для ударів по цивільній інфраструктурі. У листопаді такі дрони завдали ударів по житловому будинку та торговельному центру в Харкові, внаслідок чого постраждали мирні жителі. Це свідчить про їхнє використання для терору проти населення.

Фото — ГУР

За даними ГУР, конструкція дрона проста, а основні компоненти виготовлені в Китаї. Серед них:

  • польотні контролери SpeedyBee,

  • електродвигуни FATJAY,

  • камери Caddx.

Також виявлено елементи від китайських компаній Huayi Microelectronics і Trex Technologies. У ключових системах використано швейцарські мікроконтролери STMicroelectronics, американські перетворювачі Vishay і японські конденсатори Rubycon.

Натомість "Фєнікс" є розвідувальним безпілотником, який позиціонують як удосконалену версію "Орлан-10". Його електронна "начинка" також включає імпортні компоненти, зокрема:

  • деталі з США, Швейцарії, Китаю, Нідерландів і Тайваню,

  • сім ключових систем містять комплектуючі швейцарської компанії STMicroelectronics.

Фото — ГУР

Росія продовжує використовувати імпортні високотехнологічні компоненти, попри міжнародні санкції, які мають обмежити доступ до таких товарів. Як зазначають у ГУР, виробники, чиї деталі виявлено у дронах, можуть не бути причетними до їх постачання. Компоненти могли потрапити до РФ через треті країни або підроблену документацію.

РФ масовано запускає по Україні "фанерні дрони"

Як зазначили в українській розвідці, “пародія" ― один із основних дронів-приманок, які агресор масово застосовує у повітряних атаках.

10 листопада 2024 року два таких дрони впали на території Молдови.

Зазначається, що ці БПЛА не мають бойової частини. Вони набагато менші та дешевші за Shahed-136/Герань-2, але завдяки лінзі Люнеберга радіолокаційно імітують їх.

Тобто дослідження російських "пародій" засвідчило, що навіть примітивний "фанерний" дрон Росія не здатна виготовити самостійно, зазначили у ГУР.

Модуль польотного контролера "пародії" містить компоненти, виготовлені компаніями з КНР (Ebyte, Jiashan Jinchang Electron, Yangzhou Yangjie Electronic Technology), США (Texas Instruments, Cypress Semiconductor, InvenSense), Швейцарії (STMicroelectronics) та Тайваню (SONiX Technology).

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?