У Миколаєві спостерігається підвищення рівня води після підриву Каховської ГЕС
Категорія
Україна
Дата публікації

У Миколаєві спостерігається підвищення рівня води після підриву Каховської ГЕС

У Миколаєві спостерігається підвищення рівня води після підриву Каховської ГЕС
Джерело:  online.ua

Через підрив злочинною армією РФ Каховської ГЕС в акваторії Миколаєва було зафіксовано підняття рівня води на 23 сантиметри.

Джерело: Telegram мера Миколаєва Олександра Сєнкевича

Що відомо про наслідки підриву армією Каховської ГЕС 

Хороша новина: протягом години, тобто до 15:00, змін не відбулося. Стежимо за ситуацією далі. Поки загрози підтоплення немає, - зазначив Сєнкевич.

Він підкреслив, що станом на 16:00 підвищення рівня води в акваторії Миколаєва не було зафіксовано.

Варто зазначити, що Миколаїв розташований на місці злиття рік Південний Буг та Інгул, які впадають у Бузький лиман, а вже той через 47 кілометрів зливається з Дніпром в районі окупованої Кінбурнської коси.

Між тим глава уряду Денис Шмигаль зазначив, що під час засідання Держагенству водних ресурсів для сталого забезпечення жителів Миколаєва питною водою було виділено 120 млн гривень.

Вода буде подаватися руслом річки Інгулець у спеціальному режимі роботи. Проєкт дозволить досягнути необхідних показників якості питної води та повернути її подачу в місто, - наголосив Шмигаль.

Навіщо російські військові злочинці здійснили підрив Каховської ГЕС 

За словами заступниці міністра оборони Ганни Маляр, підрив російськими військовими злочинцями Каховської ГЕС мав на меті відволікти увагу від подій у Бєлгородській області та затримати початок контрнаступу ЗСУ.

Цілеспрямований підрив дамби був здійснений російськими окупантами, щоб призупинити процес деокупації Силами оборони України та змістити вектор уваги суспільства з подій, які відбуваються у Бєлгородській області, - зазначає Маляр.

Представниця Міноборони наголосила, що підрив Каховської ГЕС спричинив протилежний тому, що очікували росіяни ефект.

За її словами, у критичному становищі перебувають мирні жителі тимчасово окупованих населених пунктів Херсонщини та Криму, оскільки знищення дамби позбавило їх прісної води.

Окрім того, були затоплені позиції російських військових підрозділів, що може призвести до масштабного змиву російських мінних полів та їхньої детонації у хаотичному порядку, - підкреслила Маляр.

Читайте також:

Категорія
Україна
Дата публікації

Адміністрація Байдена лютувала й панікувала через потоплення крейсера "Москва"

Байден
Джерело:  The New York Times

14 квітня 2022 року українські військові неочікувано для всіх потопили ракетний крейсер "Москва" - флагман російського флоту. Лише зараз стало відомо, що ця подія насправді шокувала та налякала команду експрезидента США Джо Байдена.

Головні тези:

  • Знищення флагмана російського флоту призвело до напружених відносин між Україною та США.
  • Білий дім не знав, як Росія відреагує на таке публічне приниження .

Байден боявся реакції Путіна

Як вдалося дізнатися журналістам, у середині квітня 2022 року американські та українські військово-морські офіцери проводили рутинну розвідку.

Саме тоді на екранах своїх радарів вони помітили щось несподіване.

Тоді американці сказали: "О, це "Москва", а українці одразу відповіли: "Боже мій. Дуже дякую. До побачення".

Фактично Україна знищила російський флагман, не порадившись зі своїми американськими союзниками.

Американці були розлючені, бо українці не попередили про це; здивовані, що Україна мала ракети, здатні досягти корабля; і панікували, бо адміністрація Байдена не мала наміру дозволити українцям атакувати такий потужний символ російської могутності.

Потоплення крейсера “Москва”

Варто зазначити, що у перші роки війни відносини між Україною та США також ускладнювали напружені стосунки між тодішнім головнокомандувачем ЗСУ Валерієм Залужним і його американським колегою, генералом Марком А. Міллі, головою Об’єднаного комітету начальників штабів США.

Категорія
Світ
Дата публікації

Переможець лотереї EuroMillions зірвав джекпот у 250 млн євро

EuroMillions

Переможець останнього джекпоту панʼєвропейської лотереї EuroMillions виграв приз у розмірі 250 млн євро, що є рекордом для цього розіграшу.

Головні тези:

  • Переможець лотереї EuroMillions зірвав рекордний джекпот у 250 млн євро, що стало найбільшим виграшем в історії цього розіграшу.
  • За правилами лотереї, переможцю надано три роки на забирання грошового призу та можливість залишитися анонімним.
  • Лотерея EuroMillions відбувається кожного вівторка та п'ятниці в дев'яти країнах Європи, включаючи Австрію, де було виграно рекордні 250 млн євро.

Переможець EuroMillions зірвав рекордний джекпот

Про це організатори EuroMillions оголосили 29 березня.

Квиток, який виграв джекпот EuroMillions, розіграний 28 березня, був проданий в Австрії. Це вже двадцятий випадок, коли представник цієї країни виграє головний приз з моменту запуску лотереї у 2004 році, кажуть організатори.

Тепер у переможця є три роки, щоб з'явитися і забрати свої гроші. У EuroMillions не розкриватимуть інформацію про нього, якщо тільки це не зробить сам власник призу.

Рекорд найбільшого виграшу EuroMillions продовжує зростати протягом останніх років, оскільки правила дозволяють збільшувати максимальну суму джекпоту на 10 млн євро щоразу, коли хтось виграє максимальну суму.

Австрія стала місцем двох найбільших виграшів в історії: попередній рекордний приз у 240 мільйонів євро у грудні 2023 року також виграв представник цієї країни.

Тепер джекпот EuroMillions знову стартує з 17 мільйонів євро.

Розіграш EuroMillions відбувається кожного вівторка і п'ятниці в дев'яти країнах Європи. Для виграшу джекпоту власнику квитка потрібно вгадати сім чисел: п’ять звичайних і два "щасливі" (Lucky Star).

Розіграш джекпоту проводиться у дев'яти європейських країнах: Бельгія, Франція, Велика Британія, Іспанія, Португалія, Ірландія, Австрія, Швейцарія та Люксембург.

У грудні 2022 року 165 жителів бельгійського села спільно виграли в лотерею EuroMillions понад 143 млн євро.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?