У Міноборони розкрили деталі роботи е-кабінету призовника
Категорія
Україна
Дата публікації

У Міноборони розкрили деталі роботи е-кабінету призовника

Ілларіон Павлюк

За словами речника Міноборони Ілларіона Павлюка, електронний кабінет призовника дозволить значно спростити відбір військовозабов'язаних відповідно до конкретних спеціальностей. 

Як буде працювати е-кабінет призовника

Поява електронного кабінету - дуже зручний механізм для всіх. Тут треба розуміти, що якщо ми добилися ситуації, коли оновлення даних масове, тому що це можна зробити дома з комп'ютера, нам тоді значно простіше організувати систему, коли людина, яка має спеціалізацію механіка-водія, буде відповідні задачі виконувати у війську, - пояснює керівник пресслужби Міноборони.

Павлюк також підкреслив, що це допоможе зменшити кількість помилок, коли військовозабов’язаними вважають осіб, не придатних до служби.

Речник Міноборони також зазначив, що у військовозабов’язаних можуть з’явитись побоювання, що завдяки оперативному оновленню інформації у кабінеті призовника їх зможуть швидко забрати до армії.

Однак Павлюк зазначив, що “миттєво” нікого забирати не будуть, оскільки кількість військовозабов’язаних в Україні перевищує нагальні потреби армії у додатковому наборі.

Просто цей процес стане значно якіснішим, значно більш зручним... Зараз іде війна і це обов'язок всіх, ми робимо все для того, щоб процес доєднання до війська був зручнішим, прозорішим, швидшим, якіснішим для війська, - пояснює речник Генштабу.

Чи буде посилення покарання за спроби втекти з України від мобілізації

До Верховної Ради подали законопроєкт із пропозицією змін до Кримінального кодексу щодо посилення покарання за спробу нелегально виїхати з України, тікаючи від мобілізації.

У документі вказується необхідність внесення змін до стосовно того, що за нелегальне перетинання кордону "з метою ухилення від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період..." загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 3 до 5 років.

За повторне подібне правопорушення або вчинене групою осіб вже йдеться про позбавлення волі на строк від 5 до 8 років.

Разом з тим зазначається, що особа може звільнитися від відповідальності у разі добровільного повернення до України впродовж 6 місяців з моменту перетину кордону та яка добровільно заявила про факт скоєння злочину працівникам Державної прикордонної служби України.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?