У Раді спростували фейк про зниження мобілізаційного віку
Категорія
Україна
Дата публікації

У Раді спростували фейк про зниження мобілізаційного віку

Верховна Рада України
Мобілізація в Україні

Представники парламентського комітету з питань нацбезпеки, оборони та розвідки спростували поширене фейкове повідомлення про нібито зниження мобілізаційного віку в Україні до 18 років. 

Головні тези:

  • Фейк про зниження мобілізаційного віку в Україні до 18 років було спростовано представниками Ради.
  • У Раді не розглядали законопроєкти щодо зниження мобілізаційного віку, як і в профільному комітеті.
  • Керівник комітету наголосив на важливості повноцінного озброєння збройних сил та удосконалення системи стимулів для контрактників.
  • За даними нардепа Завітневича, Україні необхідне відповідне озброєння та розвиток рекрутингової компанії.
  • Парламентарі підтвердили, що інформація про зниження мобілізаційного віку до 18 років є неправдивою.

Звідки взявся фейк про зниження мобілізаційного віку в Україні до 18 років

У парламентському комітеті з питань нацоборони наголосили, що жодних законопроєктів щодо зниження мобілізаційного віку з 25 до 18 років а ні у парламенті, а ні у профільному комітеті не розглядали і розглядати не планують.

Парламентарі підкреслили, що поширена низкою українських ЗМІ відповідна інформація є неправдивою.

Що кажуть у Раді

При цьому керівник комітету, нардеп Олександр Завітневич у коментарі журналістам видання АрміяInform зазначив, що західні партнери дійсно підіймали це питання.

Посилаючись на мій досвід та досвід колег по комітету можу сказати, що жодного разу категоричності чи навіть дискусії з цього приводу не було. Так, інколи партнери проявляли зацікавленість до того, чи є у наших планах зниження мобілізаційного віку. Але це ніколи не визначало характер наших розмов в обговоренні безпекової допомоги Україні, — підкреслив Завітневич.

За його словами, наразі Україна у першу чергу потребує відповідної кількості сучасної зброї та військової техніки.

У пріоритеті — повноцінне озброєння всіх сформованих підрозділів. Мають бути використані резерви у покращенні системи стимулів для контрактної форми приєднання до війська, удосконалення рекрутингової компанії як на рівні МО, ГШ, так і самих підрозділів, умов проходження військової служби, — підкреслює Завітневич.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?