30 червня Комітет Верховної Ради з питань нацбезпеки, оборони та розвідки прийняв рішення по законопроєкту президента Володимира Зеленського про олігархів. Парламент розгляне його 1 липня на позачерговому засіданні.
Джерело: трансляція засідання комітету в Facebook
Профільний комітет рекомендував Раді прийняти президентський законопроєкт про деолігархізацію за основу. Також рекомендовано скоротити термін його підготовки до розгляду в другому читанні. Таке рішення підтримали 9 членів комітету - проти виступили четверо, ще 1 утримався.
Коли розглянуть законопроєкт про олігархів
Голова Верховної Ради Дмитро Разумков підписав розпорядження про скликання 1 липня позачергового засідання парламенту на вимогу президента Володимира Зеленського, де розглядатимуть низку законопроєктів, зокрема, про олігархів. Воно розпочнеться о 16:00.
У парламентській фракція "Слуга народу" раніше говорили, що хотіли б прийняти законопроєкт про олігархів до кінця сесії. В цілому закон, як вважають в команді Зеленського, можливо вдасться прийняти тільки восени через велику кількість правок.
Закон про олігархів
Зеленський вніс на розгляд українського парламенту проєкт закону "Про запобігання загроз національній безпеці, пов'язаних з надмірним впливом осіб, які мають значний економічний або політичний вага в суспільному житті (олігархів)" 2 червня. У цьому документі прописаний принцип визначення олігархів і норми, що регулюють їх діяльність в Україні.
Законопроєкт передбачає, що рішення про визнання людини олігархом буде приймати РНБО на підставі подання Кабміну, члена РНБО, Нацбанку, СБУ або Антимонопольного комітету, а також створення відкритого Реєстру осіб, які мають значний економічний або політичний вага в суспільному житті (олігархів), який також буде вести апарат РНБО.
Якщо людину визнають олігархом, йому заборонять:
робити внески (прямо або опосередковано через інших осіб) для підтримки політичних партій відповідно до закону України "Про політичні партії в Україні";
бути покупцем (бенефіціаром покупця) в процесі приватизації об'єктів великої приватизації.
У законопроєкті також наведено перелік публічних службовців, яких будуть зобов'язані подавати декларації про контакти (зустріч і розмову, в тому числі онлайн, будь-якого змісту) з олігархом або його представником.
Закон планують ввести в дію через шість місяців з дня набрання чинності на 10 років.
Читайте також: