У Раді задумали рішуче взятися за плівки Медведчука-Суркова
Категорія
Політика
Дата публікації

У Раді задумали рішуче взятися за плівки Медведчука-Суркова

У Раді задумали рішуче взятися за плівки Медведчука-Суркова
Джерело:  online.ua

Депутати Верховної Ради хочуть створити тимчасову слідчу комісію з розслідування так званих плівок Медведчка-Суркова, на яких записаний аудіозапис розмови проросійського політика з колишнім куратором Володимира Путіна по Україні Владиславом Сурковим. З такою ініціативою виступила президентська партія "Слуга народу", вона буде розглянута регламентним комітетом парламенту вже в понеділок, 15 березня. Якщо рішення буде позитивним, то створення ТСК буде винесено на голосування Ради. Про це повідомив голова парламентської фракції "Слуга народу" Давид Арахамія, передає ONLINE.UA з посиланням на Укрінформ.

"Ми створюємо ТСК, вона не про "вагнеровців", але ситуація з "вагнеровцями" входить і повинна бути розглянута в першу чергу в цій ТСК. Вона буде ширше. Чому вона ширше? Тому що недавно також були оприлюднені плівки Суркова-Медведчука, які викликали великий резонанс в суспільстві. Тому два перших епізоди, які повинні розслідуватися цієї ТСК - це ситуація з "вагнеровцями" і ситуація з цими "плівками", - розповів Арахамія.

В "Слузі народу" вважають, що цим плівкам потрібно дати правову оцінку, оскільки вони стали не першим сигналом про співпрацю колишньої влади з командою Путіна через Медведчука. Що стосується справи "вагнеровців", то депутати хочуть розслідувати непідтверджену інформацію про те, що затримання в Білорусі найманців ПВК "Вагнера" нібито було спецоперацією українських спецслужб, яка провалилася через витік інформації з Офісу Президента. В ОПУ ці чутки називають спланованою дезінформацією - на Банковій стверджують, ці фейки проти України Росія заготовила завчасно.

Нагадаємо, раніше в ЗМІ була оприлюднена запис розмови Суркова і Медведчука, які в 2014 році обговорювали поставки електроенергії в окупований Крим і обмін полоненими на Донбасі. Сам Медведчук не підтвердив справжність "плівок", однак зізнався, що подібна розмова дійсно відбулася. У МВС зазначають, що скандальні аудіозаписи не єдині, які підтверджують зв'язок Медведчука з Путіним, який втім і не приховує, що вважає російського президента, який незаконно окупував Крим і вже сім років веде війну проти України, своїм другом.

Раніше ONLINE.UA повідомляв, що СБУ допитала Медведчука у справі про держзраду. Розслідування стосується його секретних переговорів з помічником президента РФ Володимира Путіна Владиславом Сурковим, які нещодавно оприлюднили в мережі.

Категорія
Політика
Дата публікації

"Мирний план" Трампа щодо України спровокував розкол у НАТО

Трамп
Джерело:  CNN

Як вдалося дізнатися CNN, союзники США стурбовані "мирним планом" Дональда Трампа щодо завершення війни Росії проти України. Багатьох партнерів Вашингтона шокував той факт, що Білий дім добивається від Києва територіальних поступок на користь Москви.

Головні тези:

  • План Білого дому передбачає великі жертви з боку України.
  • Такий підхід не влаштовує багатьох членів НАТО.

Що не так з “мирним планом” Трампа

За словами інсайдерів, план Білого дому, який нещодавно представили в Парижі, передбачає значні жертви з боку України, зокрема визнання Криму російською територією, а також передачу чималих територій Росії.

Попри це, сам Дональд Трамп стверджує, що Путін пообіцяв йому не захоплювати всю Україну - очільник Білого дому вважає це “досить великою поступкою”.

Чимало дипломатів країн НАТО не приховують, що стурбовані так званим “мирним планом” Трампа.

На переконання останніх, це посилає "небезпечний сигнал" російському диктатору Володимиру Путіну, а також іншим автократам, зокрема главі Китаю Сі Цзіньпіну, про те, що незаконні загарбання можуть бути винагороджені".

Йдеться про фундаментальні принципи міжнародного права. Йдеться про наше власне існування і послаблення будь-яких гарантій, які моя чи інші країни мають для нашої незалежності, - заявив один з дипломатів, який говорив на умовах анонімності.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?