У Росії висунули абсурдну версію обриву підводних кабелів у Балтійському морі
Категорія
Світ
Дата публікації

У Росії висунули абсурдну версію обриву підводних кабелів у Балтійському морі

Підводні кабелі
Джерело:  online.ua

Керівник комітету держдуми країни-агресорки Андрій Картаполов висунув доволі абсурдну версію пошкодження підводних кабелів телекомунікацій у Балтійському морі, які з'єднуть Німеччину та Фінляндію, а також Литву та Швецію. 

Головні тези:

  • Представник держдуми Росії висунув абсурдну версію щодо обриву підводних кабелів у Балтійському морі, заявивши, що їх пошкодила риба-пила.
  • Є вагомі підозри, що обрив кабелів може бути актом диверсії, оскільки це призвело до припинення роботи важливих телекомунікаційних з'єднань між Німеччиною, Фінляндією, Литвою та Швецією.
  • Представники Фінляндії та Німеччини виразили стурбованість подіями та почали розслідування, вважаючи інцидент умисним пошкодженням, що може загрожувати кібербезпеці.
  • Спільна заява Фінляндії та Німеччини підкреслила серйозність ситуації та підозри у бік Росії щодо причетності до обриву підводних кабелів, який наразі компрометує телекомунікаційні зв'язки Європи.
  • Інцидент з обривом підводних кабелів в Балтійському морі відбувся на тлі загострення гібридної війни Росії та поглиблення напруги у відносинах з західними країнами, включаючи воєнні дії проти України.

Якою маячнею в черговий раз відзначились керівники країни-агресорки

Я думаю, що це риба-пила, - заявив Картаполов.

При цьому в мзс країни-агресорки цинічно порадили країнам ЄС не шукати усюди російський слід.

У Росії зробили абсурдну заяву про пошкодження підводних кабелів у Балтійському морі
Підводний телекомунікаційний кабель

Заяви пролунали на тлі посилення Кремлем гібридної війни проти західних країн та збройної агресії проти України.

Риба-пила наразі перебуває на межі зникнення через погіршення умов довкілля і перелову. Більше того, вона мешкає в тропічних і теплих помірних водах Атлантичного, Індійського та Тихого океанів.

Що відомо про обрив кабелів у Балтійському морі і чи причетна до цього Росія

На думку глави Міноборони Німеччини Бориса Пісторіуса, пошкодження двох підводних волоконно-оптичних кабелів у Балтійському морі цілком може бути акто диверсії.

Пісторіус переконаний, що перерізання кабелів не могло статись випадково.

Волоконно-оптичний кабель зв'язку, довжиною у 1200 км, який з’єднує Гельсінкі з німецьким містом Росток, припинив роботу близько 02:00 за Гринвічем 18 листопада.

Також між Литвою та шведським островом Готланд 17 листопада припинив роботу кабель у 218 кілометрів, що забезпечує інтернет-зʼєднання.

Фінляндія та Німеччина зробили спільну заяву, у якій вони "глибоко стурбовані" інцидентом та заявили, що розслідують "інцидент [який] негайно викликає підозри в умисному пошкодженні".

Інцидент викликає серйозну стурбованість на тлі напружених відносин із Росією.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?