Туркменська диктатура заборонила місцевим мешканцям створювати черги у магазини за продуктами, аби не псувати рейтинг туркменбаші Гурбангули Бердимухамедова.
Джерело: Радіо Азатлик
За оприлюдненими подробицями, йдеться про формування черг до державних крамниць, де люди відповідно субсидованим цінам купують найдешевші продукти.
Два тижні тому президент туркменбаші Сердар Бердимухаммедов виступив з відповідною забороною та мотивував це тим, що черги “дискредитують” імідж державного лідера.
Відповідні обмеження передбачені в адміністративному центрі Лебапського велаяту Туркменабаду. Згідно з нововведеннями, зареєстровані попередньо громадяни можуть відвідати магазини у встановлений час після дзвінку продавців.
У порівнянні з Ашхабадом, у Туркменабаді не повністю заборонили черги. Там перед магазинами дозволяють збиратися не більше 4 відвідувачів. Утім, місцеві жителі знайшли лазівки - вони чекають у під’їздах сусідніх домів, поки черга не дійде до них.
“Співробітники поліції не дозволяють шикуватися в чергу перед магазинами понад четверо осіб. Товари також продаються через чорний хід, а не через головний вхід в магазин. Якщо хтось захоче протестувати, поліція погрожує заарештувати його і виключити з черги в якості покарання”, - поділився подробицями останніх подій місцевий мешканець.
Економічна криза в Туркменістані, а також зниження курсу національної валюти на чорному ринку, знизили спроможність населення витрачати гроші. Фактично надзвичайна кількість людей у країні не спроможна купувати найнеобхідніші продукти у звичайних торгівельних точках — вони повністю залежать від субсидованих цін у державних крамницях.
Передбачувано продукції в таких магазинах не вистачає. Черги до них вишикуються навіть попри режим продажу — з 6 до 8 годин ранку.
На офіційному рівні влада Туркменістану не визнає жодних економічних проблем у країні. Натомість населення витримує тиск з боку режиму та нові обмеження.
Читайте також:
Режим Лукашенка заморозив ціни на найважливіші товари в Білорусі;
У МВФ попередили весь світ про нову масштабну загрозу;
Шмигаль поставив крапку в питанні держрегулювання цін на продукти в Україні.