Президент Володимир Зеленський може вже цього тижня підписати указ про санкції проти Нікарагуа. Перший заступник спікера парламенту Руслан Стефанчук зауважив, документ повинен спрямувати у Верховну Раду, представники якої її також затвердять постановою. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на Інтерфакс-Україна.
За словами політика, рішення про санкції ухвалили на рівні Ради національної безпеки та оборони.
“У президента на підпис знаходиться указ про введення санкцій проти Нікарагуа - це рішення Ради національної безпеки та оборони, тому в разі підписання президентом цього указу треба буде забезпечити вимоги закону про внесення його на розгляд Верховної Ради протягом 48 годин”, - пояснив Стефанчук.
Такий порядок затвердження санкцій міститься у законі “Про санкції”. Спочатку йде відповідне рішення в РНБО, пізніше його затверджує підписом президента, а постанову ухвалює Рада упродовж 48 годин після підписання з боку лідера. Рішення набуває чинності з моменту підтвердження на парламентському рівні.
Нагадаємо, санкції проти Нікарагуа пов'язані з окупацією Криму — посол держави в Росії Альба Асусена відвідав пів острів у листопаді 2020 року.
Крим залишаться під контролем російського окупаційного режиму з весни 2014 року. З того часу відвідування регіону без належної санкції української сторони - це порушення законодавства, яке може набути наслідків для порушника.
Зокрема, усі особи, які відвідували Крим в “обхід” законодавства Києва, наразі отримують заборону на в’їзд до України принаймні на три роки від ухвалення такого рішення. Серед подібних людей — іноземні політики та безліч артистів, здебільшого з РФ.
Як повідомляв ONLINE.UA, 28 січня український лідер Володимир Зеленський своїм новим указом увів у дію рішення Ради національної безпеки та оборони від 28 січня 2021 року, яке передбачає застосування спеціальних економічних санкцій проти китайських інвесторів "Мотор Січ".