Учасники Саміту миру підписали спільне комюніке щодо України — подробиці
Категорія
Україна
Дата публікації

Учасники Саміту миру підписали спільне комюніке щодо України — подробиці

Офіс Президента України
Саміт миру

Учасники Глобального саміту миру, що проходить 15-16 червня у Швейцарії, оприлюднили спільне комюніке про основи миру в Україні.

 

Головні тези:

  • Учасники Саміту миру підтримали суверенітет та територіальну цілісність України, висловивши відданість принципам МАГАТЕ.
  • Комюніке наголошує на безпечному використанні ядерної енергії та нешкідливому для довкілля функціонуванні атомних електростанцій в Україні.
  • Основи миру також стосуються продовольчої безпеки та безперешкодного торговельного судноплавства в Азовському та Чорному морях.
  • Учасники вимагають звільнення військовополонених та повернення незаконно утримуваних осіб в Україну для зміцнення миру в країні.
  • Вселенський патріарх Варфоломій виступив за захист миру у Бюргенштоксі, висловивши підтримку Україні під час Глобального саміту миру.

Головні аспекти підписаного на Саміті миру комюніке

Учасники підтвердили відданість утриманню від погрози силою або її застосування проти територіальної цілісності чи політичної незалежності будь-якої держави, принципам суверенітету, незалежності й територіальної цілісності всіх держав, включно з Україною.

Учасники заявили, що мають спільне бачення щодо таких важливих аспектів:

1. Будь-яке використання ядерної енергії та ядерних установок має бути безпечним, захищеним, надійно охоронятися та не шкодити довкіллю.

Українські атомні електростанції та установки, зокрема Запорізька атомна електростанція, повинні працювати безпечно та захищено під повним суверенним контролем України і відповідно до принципів МАГАТЕ та під її наглядом.

Будь-яка загроза або використання ядерної зброї в контексті війни в Україні є недопустимими, наголосили учасники Саміту миру.

2. Глобальна продовольча безпека залежить від безперебійного виробництва та постачання продуктів харчування.

У зв’язку з цим вільне, повне та безпечне торговельне судноплавство, а також доступ до морських портів на Чорному та Азовському морях є надзвичайно важливими.

Напади на торговельні судна в портах і на всьому маршруті, а також на цивільні порти та цивільну портову інфраструктуру є неприйнятними.

Продовольчу безпеку жодним чином не можна використовувати як зброю. Українська сільськогосподарська продукція має безпечно та вільно постачатися зацікавленим третім країнам.

3. Усі військовополонені мають бути звільнені шляхом повного обміну.

Усі депортовані та незаконно переміщені українські діти та всі інші українські незаконно утримувані цивільні особи мають бути повернуті в Україну.

Ми вважаємо, що досягнення миру вимагає залучення та діалогу між усіма сторонами. Тому ми вирішили в майбутньому вжити конкретних заходів у вищезазначених сферах із подальшим залученням представників усіх сторін, — йдеться в комюніке.

Учасники зауважили, що Статут ООН, включно з принципами поваги до територіальної цілісності та суверенітету всіх держав, може й буде слугувати основою для досягнення всеосяжного, справедливого та стійкого миру в Україні.

На Саміті миру Вселенський патріарх Варфоломій підтримав Україну

16 червня під час Глобального саміту миру Вселенський патріарх Варфоломій назвав своєю місією захищати та зміцнювати мир, зокрема в Україні.

Про це сказав Вселенський Патріарх Варфоломій під час Саміту миру у Бюргенштоці.

Війна завжди руйнівна. Мовчати перед жорстокістю війни — ганьба. Наш обов'язок і місія — захищати та зміцнювати мир. Блаженні миротворці.

Варфоломій

Варфоломій

Вселенський Патріарх

Він зазначив, що рушійною силою саміту став акцент і сила діалогу, що містить культурні, але насамперед релігійні й духовні аспекти.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?