Уряд Уельсу заснував спеціальну комісію з розгляду можливої незалежності однієї з чотирьох адміністративно-політичних частин Сполученого Королівства. Комісії буде доручено оцінити всі варіанти майбутнього Уельсу, включаючи конституційні реформи і розгляд «всіх прогресивних варіантів зміцнення валлійської демократії». Конституційну комісію очолять колишній архієпископ Кентерберійський Роуен Вільямс і професор Лаура Макаллістер.
Джерело: WalesOnline
Позиція консерваторів та лейбористів щодо незалежності Уельсу
Вже зараз можна фіксувати деякі розбіжності щодо майбутнього цього регіону між двома основними політичними силами Великої Британії. Консерватори звинуватили міністрів в "розтраті часу і ресурсів". Лейбористська партія Уельсу вважає, що Уельс повинен залишатися в Сполученому Королівстві, але в своїй виборчій програмі все ж передбачали створення спеціального відомства для "загальнонаціонального рішення" про майбутнє Уельсу. Професор Макаллістер сказала:
«Серйозний внесок в наші конституційні дебати вкрай необхідні, і я з нетерпінням чекаю нашої роботи. Ми сміливо і радикально подумаємо про всі можливі варіанти майбутнього Уельсу в контексті посилення тиску в цьому питанні».
Другий представник комісії, доктор Роуен Вільямс, архієпископ Кентерберійський з 2002 по 2012 рік, теж висловив свої припущення щодо основних цілей, які повинні бути досягнуті комісією:
«Ми хочемо переконатися, що управління Уельсом було ефективним і підзвітним, з нетерпінням чекаємо можливості почути, які надії і бачення надихають людей по всій країні. Завдання цієї комісії - з'ясувати, які структури і конституційні положення найкраще розкриють потенціал валлійських громад і валлійців».
Однак стурбованість щодо майбутнього Великої Британії спонукала деяких політиків, в тому числі першого міністра Уельсу Марка Дрейкфорда, закликати до більш радикальних змін. Зокрема, він вважає, що майбутнє Сполученого Королівства було б більш визначеним, якби більше питань, що стосуються Уельсу, вирішували на місці, а нації Британії були об'єднані добровільним союзом. Схожі заклики звучать в маніфесті лейбористів Уельсу, де висловлюють підтримку "прийдешньому федералізму".
Читайте також: