Україна планує представити Адміністрації президента США Джо Байдена оновлений список цілей на території Росії, які можуть бути атаковані за допомогою американської далекобійної зброї.
Головні тези:
- Україна готує оновлений список військових цілей в Росії для можливих далекобійних ударів з боку США.
- Ослаблення російського військового потенціалу за допомогою ударів по воєнізованих об'єктах в глибині території РФ має критичне значення для України.
- Зняття обмежень на використання західної далекобійної зброї надасть можливість Україні атакувати ширший коло важливих об'єктів, підтримуючи російську військову машину.
- Російські сили розташували літаки та військові об'єкти таким чином, що більшість з них залишаються поза досяжністю української далекобійної зброї.
Що відомо про перелік військових цілей РФ для далекобійних ударів
Як зазначає видання, ця ініціатива є черговою спробою переконати Вашингтон зняти обмеження на передачу такої зброї.
Раніше Україна вже передавала США перелік можливих цілей у Росії, але новий список буде значно детальнішим.
За інформацією трьох джерел, міністр оборони Рустем Умєров і керівник Офісу президента Андрій Єрмак планують цього тижня відвідати Вашингтон і передати уточнений перелік американській стороні.
Як зазначає Politico, новий список має бути більш конкретним у порівнянні з попередніми.
Чому США мають дозволити ЗСУ вражати воєнні обʼєкти у тилу РФ
Як зазначають аналітики, українські удари по військових об'єктах у глибині території Росії мають критичне значення для ослаблення її військового потенціалу на всьому фронті.
Зняття обмежень на використання західної зброї дозволило б Україні атакувати ширше коло важливих об'єктів, що підтримують російську військову машину.
Аналітики ISW оцінюють, що в Росії є щонайменше 250 військових і воєнізованих об'єктів у радіусі дії ракет ATACMS, переданих США Україні.
Проте нині американські обмеження дозволяють українським військам використовувати ATACMS лише для ударів по 20 з цих об'єктів. Решта 230 об'єктів, серед яких бази, склади та логістичні центри, залишаються поза досяжністю.
Російські сили перемістили 90 відсотків літаків, що завдають бомбових ударів по Україні з російського повітряного простору, з аеродромів, розташованих у межах досяжності ракет Storm Shadow і ATACMS. В ISW підтвердили передислокацію російських літаків на аеродроми поза зоною досяжності наданої Заходом далекобійної зброї.