Україна отримала новий транш від МВФ у розмірі 1,1 млрд дол
Категорія
Економіка
Дата публікації

Україна отримала новий транш від МВФ у розмірі 1,1 млрд дол

Денис Шмигаль
Україна отримала новий транш від МВФ у розмірі 1,1 млрд дол

Україна отримала 1,1 млрд дол від Міжнародного валютного фонду. Кошти спрямують на покриття важливих бюджетних видатків невійськового характеру.

Головні тези:

  • Україна отримала 1,1 млрд дол від МВФ для покриття невійськових бюджетних видатків.
  • Це вже третій транш МВФ у 2024 році, загальна сума досягла 4,2 млрд доларів.
  • Програма співпраці з МВФ передбачає кредит у розмірі 15,6 млрд доларів для України на термінове фінансування до перемоги у війні та післявоєнну відбудову.
  • Знову звернення до МВФ для нового траншу у розмірі 1,1 млрд доларів підкреслює важливість співпраці для фінансової стабільності країни.
  • Україна і МВФ почали переговори про четвертий перегляд програми розширеного фінансування, що свідчить про успішну реалізацію попередніх етапів співпраці.

Україна отримала транш від МВФ

Цей транш ми отримали завдяки успішному п'ятому перегляду програми EFF обсягом 15,6 млрд доларів.

Денис Шмигаль

Денис Шмигаль

Премʼєр-міністр України

Денис Шмигаль зазначив, що кошти будуть спрямовані на покриття бюджетних видатків невійськового характеру.

Шмигаль додав, що уряд уже починає спільну з МВФ роботу над наступним раундом перегляду програми фінансування.

Це вже третій транш МВФ із початку року. У березні Україна отримала на 900 млн доларів у березні та 2,2 млрд доларів у липні. Загальна сума з початку року досягла 4,2 млрд доларів. Ще один транш на 1,1 млрд доларів очікується у грудні.

Що важливо знати про програму співпраці з МВФ “Механізм розширеного фінансування”

31 березня Виконавча рада МВФ схвалила чотирирічну програму розширеного фінансування за механізмом розширеного фінансування (Extended Fund Facility, EFF) .

У Фонді наголошують, що йдеться про кредит у розмірі 15,6 мільярда доларів для України.

Як уже згадувалося раніше, програма складається з двох частин: термінове фінансування до перемоги у війні; післявоєнна відбудова.

Ця позика є першим великим пакетом, схваленим МВФ для країни, яка перебуває в стані війни. За минулий, 2023-й рік Україна залучила вже близько 4,5 млрд доларів з цих 15,6 млрд. У травні 2024 року Україна і МВФ розпочали переговори про четвертий перегляд програми розширеного фінансування.

Нагадуємо, що в червні 2024 року відбулося виділення Україні нового траншу у розмірі 2,2 мільярда доларів.

Категорія
Події
Дата публікації

Українські дрони уразили Ільський НПЗ та нафтоперекачувальну станцію «Кропоткінська» — джерела

дрони
Джерело:  Укрінформ

У ніч проти 17 лютого СБУ та ССО ЗСУ продовжили запровадження «дронових санкцій» відразу проти двох важливих підприємств РФ, які працюють на ворожий ВПК: Ільського НПЗ та нафтоперекачувальної станції «Кропоткінська». Про це повідомляють джерела в СБУ.

Головні тези:

  • У ніч проти 17 лютого українські дрони атакували Ільський НПЗ та нафтоперекачувальну станцію «Кропоткінська».
  • На Ільському НПЗ пролунало близько 20 вибухів, розпочалася пожежа на заводі, що призвело до значних збитків.
  • НПС «Кропоткінська», найбільша нафтоперекачувальна станція на території Росії, також потрапила під удар українських дронів та припинила свою роботу.

Атака дронів на два нафтові об’єкти РФ: що відомо

У районі Ільського НПЗ пролунало не менше 20 вибухів.

На заводі розпочалася пожежа. Цей завод включає шість технологічних установок переробки нафти загальною потужністю 6,6 млн т на рік. В лютому минулого року дрони СБУ вже уражали його. Тоді була пошкоджена установка первинної переробки нафти ціною 50 млн дол США, — повідомили джерела.

Другою успішною ціллю українських безпілотників стала НПС «Кропоткінська». Це — найбільша нафтоперекачувальна станція «Каспійського трубопровідного консорціуму» на території Росії. Внаслідок атаки НПС зупинилася, її вивели з експлуатації. Тепер перекачування нафти йде в обхід цієї станції.

Нафтові заводи та нафтоперекачувальні станції РФ є цілком законними цілями. Вони не лише працюють на оборонку Росії, забезпечують паливом ворожі війська, але є важливими для економіки РФ, котра фінансує війну завдяки нафтовим надприбуткам. Тож візити дронів на ці об’єкти продовжуватимуться, — повідомило поінформоване джерело в СБУ.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?