Україна підписала нові угоди з турецьким Baykar. Вони посилять український ОПК
Категорія
Україна
Дата публікації

Україна підписала нові угоди з турецьким Baykar. Вони посилять український ОПК

Україна підписала нові угоди з турецьким Baykar. Вони посилять український ОПК
Джерело:  online.ua

Два українські підприємства оборонно-промислового комплексу підписали три нові угоди з турецькою компанією Baykar, яка виробляє відомі «Байрактари».

Джерело: міністр стратегічної промисловості Олександр Камишін

Україна підписала нові угоди з турецьким Baykar

Угоди підписали під час візиту глави Мінстратегпрому до Туреччини у межах міжнародної виставки авіаційної та авіакосмічної техніки «Teknofest 2023», яка відбувається у Стамбулі.

Багато зустрічей, одна мета — пошук шляхів посилення українського ОПК. Є важливий результат — три нові угоди з турецьким виробником Baykar для українських виробників. Деталі, певна річ, не розкажу, та запевняю, ці контракти дають нашій країні експортний виторг і зброю нового покоління, — пише Камишін.

Він запевнив, що Мінстратегпром готовий «сприяти узгодженню всіх труднощів» та «усуненню бюрократичних точкових перешкод» для подальшого розширення співпраці з Baykar Avia Ventures.

Ця співпраця потрібна українським підприємствам вже сьогодні як можливість додаткового нарощування потужностей і виробництва критично важливої для нашого війська техніки, — додав Камишін.

Baykar наступного року розпочне виробництво нових безпілотників

Глава компанії Сельчук Байрактар розповів про наміри компанії щодо виробництва нового БПЛА.

В останні роки компанія Baykar набула популярності на міжнародному рівні завдяки легкому безпілотнику TB-2, який використовувався в Україні, Азербайджані та Північній Африці.

БПЛА мав величезний експортний успіх, внаслідок чого фірма стала одним із найбільших турецьких експортерів оборонної продукції.

Безпілотник під назвою Kizilelma розширює асортимент продукції компанії від повільних штурмових дронів до швидких і маневрених автономних дронів, які працюють разом із винищувачами.

Він спроєктований як високоавтономна бойова машина класу "повітря-повітря", звичайно ж, під контролем людини, — сказав Байрактар, який керував розробкою 15-метрового БПЛА з реактивним двигуном.

Baykar планує розпочати виробництво невеликими партіями наступного року. Kizilelma здійснила свій перший політ у грудні і цього місяця розпочала льотні випробування з іншими безпілотниками Baykar. БПЛА готовий почати випробувальні польоти разом з літаками, що пілотуються.

Читайте також: 

Категорія
Україна
Дата публікації

Викрадення Росією українських дітей. США ухвалили фінальне рішення

діти
Джерело:  Reuters

Державний департамент США офіційно підтвердив, що надасть короткострокове фінансування ініціативи з документування даних про викрадених Росією українських дітей. Після цього ініціативу планують остаточно заблокувати.

Головні тези:

  • Рішення про закриття програми “Обсерваторія конфлікту в Україні” ухвалено в межах політики президента США Дональда Трампа.
  • Online.UA створило документальну стрічку “Понівечене дитинство”, яка розкриває проблему викрадень українських дітей.

США поступово скорочують допомогу Україні

Про рішення влади повідомив речник американського дипломатичного відомства.

Що важливо розуміти, йдеться про ініціативу під керівництвом Лабораторії гуманітарних досліджень Єльського університету, що допомогла відстежити тисячі українських дітей, яких викрала країна-агресорка Росія.

Згідно з останніми даними, фінансування вирішили надати на короткий період, поки виконавці програми "Обсерваторія конфліктів" забезпечують належну передачу критично важливих даних про дітей відповідним органам влади.

Спікер дипломатичного відомства звертає увагу на те, що це "частина стандартної процедури закриття програм, що припиняють свою діяльність".

Варто зазначити, що закриття програми під назвою "Обсерваторія конфлікту в Україні" було ухвалене після того, як Трамп розпорядився провести широку перевірку, щоб запобігти тому, що, за його словами, є марним витрачанням коштів американських платників податків.

Щоб краще розібратися у темі викрадення Росією українських дітей — дивіться документальну стрічку “Понівечене дитинство”, яку створило українське незалежне медіа та відеопродакшн Online.UA:

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?