Україна підписала з ЄС угоду про гарантії безпеки
Категорія
Україна
Дата публікації

Україна підписала з ЄС угоду про гарантії безпеки

єс
Джерело:  The Guardian

Україна і Європейський союз підписали угоду про гарантії безпеки.

Головні тези:

  • 27 червня Україна підписала з Європейським союзом угоду про гарантії безпеки, що передбачає надання різноманітної підтримки
  • Україна має угоди про безпеку з 16 європейськими країнами та США, що сприяє зміцненню безпеки та обороноздатності країни
  • Кожна із країн-партнерів надає Україні індивідуальні зобов'язання в рамках угоди про безпеку
  • ЄС схвалив угоду щодо гарантій безпеки з Україною, що свідчить про підтримку та співпрацю з боку європейських партнерів.

Що відомо про підписання безпекової угоди між Україною та ЄС

27 червня президент Володимир Зеленський підписав угоду про гарантії безпеки з главою Єврокомісії Урсулою фон дер Ляєн та президентом Європейської ради Шарлем Мішелем.

Угода гарантує Києву продовження постачання зброї, надання навчальної та іншої допомоги у сфері безпеки на роки вперед.

Окрім цього безпекові угоди було підписано з Естонією та Литвою.

Гарантії безпеки для України

На сьогодні Україна уклала угоди про гарантії безпеки з 16 європейськими державами і Сполученими Штатами. До числа країн-партнерів увійшли Великобританія, Норвегія, Німеччина, Франція, Данія, Канада, Італія, Нідерланди, Фінляндія, Латвія, Іспанія, Бельгія, Португалія, Швеція та Ісландія.

Угоди про безпеку з цими країнами передбачають широкий спектр заходів підтримки України. Зокрема, військову, економічну допомогу, а також політичну підтримку.

Крім загальних положень, кожна з країн-партнерів також надала Україні індивідуальні зобов'язання, що відповідають її можливостям і потенціалу.

Днями глава МЗС Бельгії Аджа Лябіб повідомила, що Рада ЄС схвалила угоду щодо гарантій безпеки з Україною.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?