Додому повернулися семеро цивільних громадян України, які роками незаконно утримувались у неволі в Росії.
Головні тези:
- Семеро українців, які роками перебували у неволі в Росії, повернулися додому.
- Це стало можливим завдяки прямій гуманітарній роботі уповноважених осіб з України та Росії.
- Звільнені громадяни були затримані під час окупації Маріуполя, Київської, Харківської, Запорізької та Луганської областей.
7 цивільних заручників РФ повернулися в Україну
Про це повідомив уповноважений Верховної Ради із прав людини Дмитро Лубінець.
Лубінець подякував Службі безпеки України, Службі зовнішньої розвідки України та всім іншим дотичним органам, які працюють у межах Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими.
На рідну землю повернулися українці віком від 35 до 66 років. Усіх їх росіяни незаконно затримали у 2022 році під час окупації Маріуполя, Київської, Харківської, Запорізької та Луганської областей. Щодо Київщини — це саме Бучанський район, де окупанти у 2022 році чинили звірства.
Дмитро Лубінець
Омбудсман України
Як зауважив Лубінець, одного із українців росіяни викрали із власної домівки лише тому, що його сини служать у ЗСУ. Іншого українця — по дорозі на роботу, куди він прямував у день російського вторгнення.

Серед звільнених також доброволець, який у 2022 році приєднався до бригади "Ангели Тайри" в Маріуполі. Саме того дня разом із ним була затримана й Тайра, яку нам вдалося повернути додому раніше.
Лубінець також додав: "Наша команда зробить усе можливе, аби їхні права були повністю гарантовані та захищені".