Україна повернула з полону РФ ще 7 цивільних
Категорія
Україна
Дата публікації

Україна повернула з полону РФ ще 7 цивільних

Дмитро Лубінець
Україна

Додому повернулися семеро цивільних громадян України, які роками незаконно утримувались у неволі в Росії.

Головні тези:

  • Семеро українців, які роками перебували у неволі в Росії, повернулися додому.
  • Це стало можливим завдяки прямій гуманітарній роботі уповноважених осіб з України та Росії.
  • Звільнені громадяни були затримані під час окупації Маріуполя, Київської, Харківської, Запорізької та Луганської областей.

7 цивільних заручників РФ повернулися в Україну

Про це повідомив уповноважений Верховної Ради із прав людини Дмитро Лубінець.

Лубінець подякував Службі безпеки України, Службі зовнішньої розвідки України та всім іншим дотичним органам, які працюють у межах Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими.

На рідну землю повернулися українці віком від 35 до 66 років. Усіх їх росіяни незаконно затримали у 2022 році під час окупації Маріуполя, Київської, Харківської, Запорізької та Луганської областей. Щодо Київщини — це саме Бучанський район, де окупанти у 2022 році чинили звірства.

Дмитро Лубінець

Дмитро Лубінець

Омбудсман України

Як зауважив Лубінець, одного із українців росіяни викрали із власної домівки лише тому, що його сини служать у ЗСУ. Іншого українця — по дорозі на роботу, куди він прямував у день російського вторгнення.

Повернення українців з полону РФ

Серед звільнених також доброволець, який у 2022 році приєднався до бригади "Ангели Тайри" в Маріуполі. Саме того дня разом із ним була затримана й Тайра, яку нам вдалося повернути додому раніше.

Лубінець також додав: "Наша команда зробить усе можливе, аби їхні права були повністю гарантовані та захищені".

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?