24 червня Генеральний штаб ЗСУ оголосив результати успішної атаки на Центр космічного зв'язку (ЦКС) "Дубна" в Московській області.
Головні тези:
- Українські воїни поцілили в апаратно-модульний комплекс 32-метрової антени MARK-IV.
- Також СОУ рознесли стіну Головного виробничо-адміністративного (апаратно-програмного) корпусу.
"Дубна" під ударом СОУ — які наслідки
Ця атака Сил оборони України відбулася в ніч на 22 червня 2026 року.
Станом на сьогодні відомо про успішне влучання в апаратно-модульний комплекс 32-метрової антени MARK-IV.
Що важливо розуміти, його використовують для супутникового зв'язку. Окрім того, під удар потрапила технічна будівля поряд із цією антеною.
Також відбулося влучне ураження Головного виробничо-адміністративного (апаратно-програмного) корпусу з частковою руйнацією однієї з стін.
Як зазначили в Генштабі, цей корпус містить у собі центральну апаратну ліній зв'язку, обладнання Наземного комплексу управління та Центральний пульт управління супутникової мережі.
Зазначений об'єкт у місті Дубна — найбільший наземний комплекс супутникового зв'язку в росії. Центр використовується для військового зв'язку, керування супутниковими ретрансляторами, які застосовуються міноборони рф для зв'язку, розвідки та координації військ.
На цьомі тлі Сили оборони України анонсували продовження операцій з метою ослаблення країни-агресорки РФ.