Україна виграла у ЄСПЛ справу проти Росії щодо Криму
Категорія
Україна
Дата публікації

Україна виграла у ЄСПЛ справу проти Росії щодо Криму

Дмитро Лубінець
ЄСПЛ

Європейський суд з прав людини визнав російську владу відповідальною за практику систематичного порушення прав людини на території окупованого Криму.

Головні тези:

  • Україна виграла справу проти Росії у ЄСПЛ щодо порушень прав людини в окупованому Криму.
  • Рішення ЄСПЛ є історичним та свідчить про систематичні практики порушення прав на території, що перебуває під російським контролем з 2014 року.
  • Росія визнана відповідальною за різноманітні порушення прав людини на окупованій території Криму, зокрема незаконні затримання, дискримінацію та жорстоке поводження з політв'язнями.
  • Україна довела систематичні порушення прав людини в Криму з боку Росії, отримавши першу перемогу у трьох позовах до ЄСПЛ.
  • Рішення міжнародного суду є кроком на шляху притягнення винних до відповідальності та відновлення справедливості на тимчасово окупованій території АР Крим та міста Севастополя.

ЄСПЛ визнав Росію винною у порушенні прав людини в окупованому Криму

За словами уповноваженого Верховної Ради з прав людини Дмитра Лубінця, ЄСПЛ прийняв історичне рішення.

Лубінець підкреслив, що Україна виграла перший з трьох позовів проти країни-агресорки у ЄСПЛ.

Це тягнулося ще з 2014 року, тоді Україна подала першу скаргу. Друга та третя були у 2015 та 2018 роках відповідно. Ця перемога означає, що наша держава довела існування системних порушень прав людини на ТОТ Криму з 2014 року. Йдеться про: незаконні затримання українців та кримських татар на півострові; примусовому паспортизацію наших громадян; забору мирних зібрань та протестів; дискримінацію кримських татар; порушення прав політвʼязнів, жорстокого поводження з ними та інші, — зазначив Лубінець.

Омбудсмен підкреслив, що рішення ЄСПЛ доказ підступної брехні Росії щодо дотримання прав людини в Криму.

Також це один із кроків на шляху притягнення винних до відповідальності та відновлення справедливості, — зазначив Лубінець.

У чому визнали Росію винною під час порушень прав людини в окупованому Криму

За словами уповноваженої у справах Європейського суду з прав людини у Міністерстві юстиції України Маргарити Сокоренко, Україна довела існування систематичних порушень прав людини з початку окупації російськими терористами Криму в лютому 2014 року.

Зокрема суд встановив одноголосно, що Україна довела існування з боку Росії адміністративної практики:

  • зникнень й відсутності ефективного розслідування;

  • жорстокого поводження та незаконних затримань;

  • незаконного поширення російського законодавства, в результаті чого суди в Криму не можуть вважати такими, що встановлені відповідно до закону;

  • примусової зміни українського громадянства на російське;

  • систематичних масових обшуків;

  • примусового переміщення на територію Росії засуджених;

  • нападів та переслідування релігійних лідерів, які не належали до РПЦ, обшуків та конфіскації майна;

  • закриття неросійських медіа, в тому українських та кримськотатарських телестанцій, а також переслідування журналістів;

  • заборони мирних зібрань та протестів;

  • експропріації приватного майна;

  • закриття українських та кримськотатарських класів;

  • порушень права на свободу на пересування між окупованою територією Криму та материковою частиною України;

  • дискримінації кримських татар

  • порушень прав політичних в'язнів, неможливості їх повернення в Україну та жорстокого поводження з ними.

Це рішення є першим, в якому міжнародна судова інстанція визнала Росію відповідальною за політику масштабних та систематичних порушень різноманітних прав та свобод людини на тимчасово окупованій території АР Крим та міста Севастополь, — підкреслила Сокоренко.

Категорія
Політика
Дата публікації

Росія витратила 200 млн євро на підкуп виборців Молдови — що відомо

Молдова
Джерело:  Reuters

Прем'єр-міністр Молдови Дорін Речан заявив 2 квітня, що російські агенти витратили близько 200 млн євро на спроби купити голоси на президентських виборах і референдумі щодо ЄС минулого року.

Головні тези:

  • Росія витратила 200 млн євро на підкуп виборців Молдови для дестабілізації ситуації у країні.
  • Проросійський олігарх Ілан Шор, який перебуває під управлінням санкційної мережі "Євразія", керував зусиллями з підкупу виборців.
  • Молдовський прем'єр-міністр Дорін Речан засудив дії російських агентів та назвав їх спробами втручання у внутрішні справи країни.

Росія витратила 200 млн євро на підкуп виборців Молдови

Ці коментарі з'явилися того ж дня, коли Британія ввела санкції проти проросійської неурядової організації "Євразія", назвавши її відповідальною за спроби фальсифікації референдуму в Молдові та дестабілізації демократії в країні.

Агенти Кремля розпочали масову кампанію з підкупу виборців, витративши близько 200 млн євро — майже 1% ВВП Молдови — з метою дестабілізації нашої країни.

Дорін Речан

Дорін Речан

Прем'єр-міністр Молдови

Молдовські правоохоронні органи заявили, що зусиллями з підкупу виборців керував проросійський олігарх-утікач Ілан Шор і його прихильники.

Міністерство закордонних справ Великої Британії заявило, що підсанкційна мережа "Євразія" перебуває під управлінням Шора.

Нагадаємо, Санду переобралась на другий термін із перевагою у понад 10 відсоткових пунктів над висуванцем проросійської Партії соціалістів Александром Стояногло.

Вона перемогла в основному завдяки потужній підтримці діаспори. Підрахунок голосів всередині Молдови підтвердив, що без урахування закордонних виборців переміг би Стояногло.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?