МЗС України звернулося до ООН і Міжнародного Комітету Червоного Хреста з проханням долучитися до заходів гуманітарного реагування в тих районах Курської області РФ, які наразі контролюють військові ЗСУ.
Головні тези:
- Україна закликала ООН та Червоний Хрест долучитися до гуманітарної допомоги на Курщині для захисту прав цивільного населення.
- Сили Оборони України демонструють високий рівень професіоналізму та дотримання принципів міжнародного гуманітарного права в ході Курської операції.
- Україна підтверджує готовність надавати сприяння співробітникам ООН та МКЧХ на території конфлікту та дотримуватися міжнародних зобов'язань у гуманітарній сфері.
МЗС закликало Червоний Хрест і ООН долучитися до захисту прав цивільних на Курщині
Як зазначили у відомстві, Україна дотримується усіх норм і принципів міжнародного гуманітарного права та прав людини, здійснюючи ефективний контроль окремих районів Курської області РФ.
Зокрема, ідеться про захист цивільного населення під час ведення бойових дій.
Разом з тим у міністерстві додали, що, "беручи до уваги гуманітарну ситуацію та необхідність належного забезпечення основоположних прав людини на території Курської області", вони звернулися до Організації Об'єднаних Націй з проханням долучитися до заходів гуманітарного реагування на цій території та направили ООН відповідну ноту.
Також МЗС звернулося з подібною нотою до Міжнародного Комітету Червоного Хреста.
Курська операція Сил оборони України виконала три задачі
Військовий експерт, полковник ЗСУ в запасі Роман Світан перелічив, які задачі вже були виконані в межах контрнаступальних дій:
Завдання превентивного удару по угрупуванню противника, яке збиралось наступати на Сумщину.
Задача №1 була виконана в перші дні. Угрупування ЗС РФ було розсіяно, а деякі військові потрапили у полон.
Оперативне оточення тьоткінського виступу.
Сковування військ ЗС РФ на напрямку.
Світан повідомив, що вже понад 50 тис росіян відтягнули на Курський напрямок. Вони залучені до відбудови лінії оборони.