Вже у 2020 році на озброєння ЗСУ надійдуть потужні ракетні комплекси "Нептун", здатні запускати крилаті ракети. Фінансовий ресурс на це передбачений - в бюджеті виділено на 300 млн гривень більше, ніж в минулому році, на розвиток ракетної сфери. Про це повідомив міністр оборони України Андрій Загороднюк в інтерв'ю українському виданню, передає ONLINE.UA з посиланням на пресслужбу Міноборони.
"На ракетне озброєння ми плануємо витратити на 300 млн гривень більше, ніж в попередньому році. По "Нептуну" в цьому році ми повинні закрити конструкторську розробку і поставити його на озброєння, фінансовий ресурс на це передбачений. Точно так само і з "Вільхою" , - уточнив Загороднюк, відповідаючи на питання про чутки про закриття ракетної програми в Україні через недостатнє фінансування.
Прокоментував Загороднюк і ситуацію з претензіями щодо державних оборонних закупівель, яка стосувалася закупівлі бронеавтомобілів "Козак-2" нібито за завищеною ціною. Він нагадав, що на даний момент закуплено 69 одиниць бронеавтомобілів "Козак", які почали надходити на озброєння ЗСУ ще в 2017 році. Державне оборонне замовлення на 2020 рік, за словами міністра, містить остаточні розрахунки з виробником за контрактами 2019 року. Загороднюк також нагадав, що є ще модифікація "Козака" - "Козак-2М1", яка вже пройшла всі випробування з позитивним результатом. Ця машина розроблена для Сил спецоперацій і Десантно-штурмових військ. Вона оснащена протимінними сидіннями і в її конструкції немає комплектуючих з РФ. Бронеавтомобіль "Козак-2М1" призначений не тільки для простого транспортування, але і для підтримки бою з противником.
Нагадаємо, протикорабельних комплекс "Нептун" створили конструктори Державного Київського конструкторського бюро "Луч". Крилаті ракети комплексу здатні вражати наземні і морські цілі, а головне їх призначення - знищення кораблів противника. Дальність польоту ракет складає до 300 км.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що в Україні успішно випробували нову могутню зброю- комплекс РК-360МЦ "Нептун", з якого була запущена крилата ракета. Вона пролетіла кілька сотень кілометрів і підтвердила свої льотні характеристики. Запуск ракети супроводжували винищувачі Су-27 ВПС України.