"Українська бронетехніка" передала штурмовикам бригади «Лють» БТРи М113 — відео
Категорія
Україна
Дата публікації

"Українська бронетехніка" передала штурмовикам бригади «Лють» БТРи М113 — відео

"Українська Бронетехніка"
БТР М113

Компанія "Українська бронетехніка" передала Об’єднаній штурмовій бригаді Нацполіції "Лють" бронетранспортери моделі М113. Відтак техніка вже допомагає воїнам на полі бою.

Головні тези:

  • Бронетранспортери М113 вже допомагають воїнам на полі бою і перебувають на озброєнні бригади “Лють”.
  • Техніка відома своєю універсальністю та бере участь у бойових діях на різних ділянках фронту.
  • Українські розвідники отримали від волонтерів безпілотний комплекс PD-2, що дозволяє швидше розгортати та згортати розвідувальний комплекс і змінювати місце розташування.
  • Бронетранспортер М113 має потужність двигуна 265 к.с. та здатність перевозити двох членів екіпажу та 11 пасажирів.
  • Українська бронетехніка постачає військову техніку, яка допомагає українським військовим на передовій.

Бронетранспортери М113 на службі у бригаді “Лють”: що відомо

Взагалі на озброєнні Сил оборони України гусеничні бронетранспортери М113 перебувають ще з 2022 року. Техніка дуже добре показала себе за час повномасштабної війни в України та бере участь в бойових діях на різних ділянках фронту.

На сьогодні це одна з найрозповсюдженіших бойових машин у світі. Зараз вона стоїть на озброєнні 44 країн. За більше ніж півстоліття виготовлено 80 тисяч її одиниць у понад 40 модифікаціях.

Як зазначає оборонно-промислове підприємство, вага бронетранспортера – 11 440 кг. На ньому можуть пересуватися двоє членів екіпажу та 11 пасажирів.

Потужність двигуна М113 – 265 к.с., швидкість – 61 км на годину. Броня забезпечує круговий захист від куль калібру 7,62, лобова частина – 12,7.

Озброєння складається з одного 12,7-міліметрового кулемета Browning M2 з можливістю встановлення додатково захисту стрілка у турелі. М113 також можна озброїти автоматичним гранатометом Mk 19 або протитанковими комплексами M47 Dragon чи BGM-71 TOW.

Новітній український безпілотник потрапив на фронт

Українські розвідники отримали від волонтерів безпілотний комплекс PD-2. Це зброя українського виробництва.

Про це повідомляє Головне управління розвідки Міноборони у Telegram.

Підрозділ аеророзвідки ГУР одержав від Фонду "Повернись живим" БпАК PD-2. Комплекс складається з двох літаків та оснащений власним живленням і зв’язком наземної станції управління, яка інтегрована у мікроавтобус високої прохідності.

Як зазначають розвідники, це дозволяє значно швидше розгортати та згортати розвідувальний комплекс і змінювати місце розташування. Це рятує життя операторів.

Категорія
Україна
Дата публікації

Затримання "топщура" ФСБ — СБУ розкрила деталі гучної спецоперації

СБУ
агент ФСБ

Зранку 12 лютого Служба безпеки України арештувала керівника Антитерористичного центру полковника Дмитра Козюру за співпрацю з російськими спецслужбами. Його затримував особисто голова СБУ Василь Малюк.

Головні тези:

  • Служба безпеки України розкрила деталі арешту керівника Антитерористичного центру за співпрацю з ФСБ.
  • Спецоперація включала складний комплекс гласних та негласних заходів, що дозволило СБУ ефективно протистояти загрозам та ворогам України.
  • Затриманий зрадник був учасником агентурної мережі ФСБ, передаючи їй важливі дані про державну безпеку України.

Деталі затримання СБУ “топщура” ФСБ Козюри

Як розповіли в СБУ, було проведено безпрецедентну за своїм рівнем спецоперацію із залученням складного комплексу гласних та негласних заходів.

Зрадник уже тривалий час знаходився у розробці співробітників внутрішньої безпеки СБУ. Ми фактично оточили його з усіх боків, цілодобово контролювали кожен крок "щура" — контакти, спілкування, листування, буквально "жили" в його телефоні, він постійно перебував під аудіо- та відеоспостереженням.

За словами Малюка, він особисто контролював справу, а про розробку та реалізацію спецоперації доповідалось на пряму президенту Володимиру Зеленському.

Зазначається, що СБУ не лише викрила Козюру на зраді, а й використала його у контррозвідувальній грі: через зрадника Служба безпеки передавала ворогу великий масив дезінформації. Також, щоб унеможливити завдання шкоди державній безпеці України, фігуранту було обмежено доступ до дійсно важливих даних.

Така спецоперація демонструє, що СБУ здатна оперативно реагувати на загрози та ефективно протидіяти ворогу. З початку повномасштабного вторгнення ми провели серйозний процес очищення, який триває і досі. Робимо все, аби захистити нашу державу від внутрішніх і зовнішніх ворогів.

Василь Малюк

Василь Малюк

Голова СБУ

У матеріалах кримінального провадження задокументовано 14 масштабних епізодів діяльності агентурної мережі ФСБ. Завданням зрадників було передавати ворогу дані про дислокацію військ, озброєння, стан критичної інфраструктури та результати ракетних ударів.

Зрадник, завербований ФСБ у Відні 2018 року, певний час був "законсервований", але у грудні 2024 року поновив контакти з російськими кураторами. Зв’язок із ФСБ він підтримував через конспіративну квартиру в Києві, використовуючи спеціальні засоби зв’язку.

До справи причетні й родичі зрадника, які виправдовують російську агресію. Їм планується оголосити підозру за ст. 436-2 ККУ. Встановлено також куратора агентури — Юрія Шаталова з ФСБ.

Речі затриманого “топщура”

СБУ має беззаперечні докази злочину, зокрема перехоплення розмов, відео та документи. Посадовцю оголошено підозру за держзраду (ст. 111 ККУ), йому загрожує довічне ув’язнення з конфіскацією майна.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?