На Одещині прикордонники Подільського загону спільно з правоохоронцями затримали велику групу порушників державного кордону.
Головні тези:
- Прикордонники затримали вантажівку з майже 50 ухилянтами на Одещині.
- Україна та Молдова проводять переговори щодо повернення ухилянтів від мобілізації.
- Незаконно доставити людей через кордон намагались українці різного віку.
Антирекорд: ДПСУ затримала 48 ухилянтів в одному КамАЗі
За оперативною інформацією, охоронці держрубежу з використанням безпілотника простежили рух порушників та на околиці села Чорна Подільського району зупинили вантажівку.
Автомобіль марки "КамАЗ", попри відсутність будь-яких умов для перевезення людей, "під верх" був "забитий" чоловіками.
Всього фігуранти кримінальної справи намагалися незаконно доставити до Молдови через придністровський сегмент 48 чоловіків призовного віку (за даними поліції — з різних регіонів України, віком від 21 до 48 років).
Оперативники ДПСУ встановили, що вартість такої "комфортабельної" поїздки складала 150 тисяч гривень з кожного "клієнта". Вказану суму останні мали сплатити організатору — адміну одного з телеграм-каналів, у разі їх успішного переправлення.
![](https://www.online.ua/static/content/thumbs/430x255/0/78/3mcujv-e55dda904072b9a035d9ac0b3d17d780.jpg)
Аби дістатися кордону, чоловіків на визначених місцях зупинки забирав водій вантажівки. Однак не судилося — всіх пасажирів затримали, а вантажівку вилучили. Наразі слідчі дії тривають.
Що відомо про переговори України та Молдови щодо повернення ухилянтів
За словами посла України в Молдові Марко Шевченка, наразі представники обох країн ведуть переговори щодо повернення до України громадян призовного віку, які ухиляються від проходження військової служби.
За словами Шевченка, наразі Київ має діалог з Кишиневом щодо повернення українців призовного віку, які втекли до Молдови і переховуються там.
Посол зазначив, що деяка кількість ухилянтів, зупинених молдовськими прикордонниками, отримали притулок у цій країні.
Ще певна кількість перебувають незрозуміло де.
Їх не затримують, вони ймовірно або залишаються на території Молдови, або їдуть в інші країни. Точної статистики щодо кількості таких людей немає. Коли я спілкуюся з колегами, то кажу, що якщо ми не можемо вирішити велику проблему, краще вирішувати менші поодинці — що робити з людьми, яким Молдова відмовила у наданні притулку.