Укрнафта пробурить ще дві розвідувальні свердловини у західних областях
Категорія
Економіка
Дата публікації

Укрнафта пробурить ще дві розвідувальні свердловини у західних областях

Нафта
Джерело:  ПАТ "Укрнафта"

ПАТ "Укрнафта" готує майданчик для буріння двох розвідувальних свердловин на заході України.

В Україні добуватимуть більше нафти

Загальний початковий видобуток має становити 41 т нафти на добу.

Про це повідомляє пресслужба компанії.

Наразі триває підготовка до буріння двох свердловин на заході України.

Початковий видобуток нафти першою свердловиною має становити 16 т на добу. Другої — 25 т на добу.

За результатами 2023 року чистий прибуток компанії склав 23,6 млрд грн.

"Укрнафта" запустила нову свердловину з добовим дебітом понад 50 т

ПАТ "Укрнафта" запустило в роботу нову свердловину на сході України з початковим дебітом 51,4 т на добу.

Гендиректор підприємства Сергій Корецький зазначив, що роботи велись власним буровим вертатом компанії, а в процесі буріння були задіяні розробки "Укрнафти". Відділ промислової хімії та аналізу керну на основі базової рецептури розробив бурову промивальну рідину, яку використали до глибини 2013 метрів. 

Це дозволило зменшити коєфіцієнт кавернозності стовбура та мінімізувати витрати на хімреагенти і матеріали, що зекономило компанії мільйони гривень.

Загальна глибина нової розвідувальної свердловини становить 2919 метрів, початковий дебіт - 51,4 тонни на добу.

В розрізі свердловини розкрито ще три перспективних поклади в серпухівських та башкірських відкладах. Тому, після відпрацювання нижчезалягаючих покладів, буде пробурено горизонтальну частину свердловини з метою розробки запасів нафти покладу у башкірських відкладах, - додав Корецький.

Категорія
Економіка
Дата публікації

Завершення війни проти України може знищити економіку Росії

Путін боїться зупиняти війну
Джерело:  The Wall Street Journal

Видання The Wall Street Journal дійшло висновку, що російська економіка потрапила в залежність від війни в плані робочих місць, зарплат і зростання. Відповідно, якщо вдасться добитися перемир'я на фронті - країна-агресорка опиниться на межі колапсу.

Головні тези:

  • Відмова Росії від військових витрат може призвести до втрати робочих місць та загального розчарування у бідних російських регіонах.
  • Це також може спровокувати рецесію у країні-агресорці.

Путін боїться зупиняти війну

Як стверджує старший економіст Інституту економіки Банку Фінляндії Хелі Сімола, майже половина економічного зростання країни-агресорки у 2024 році було безпосередньо зумовлене виробництвом, пов'язаним із війною.

Не можна також ігнорувати той факт, що виплати родинам російських загарбників, які воюють в Україні, підвищили добробут деяких найбідніших регіонів країни.

Фахівці озвучують прогноз, що припинення такого стимулювання призведе до зниження внутрішнього споживання.

Якщо російський диктатор Володимир Путін хоче уникнути економічного колапсу, йому доведеться продовжувати витрачати кошти на нинішньому рівні ще довго після закінчення війни.

Якщо військові витрати будуть скорочені, це призведе до втрати робочих місць і загального розчарування в багатьох російських регіонах, — заявив Яніс Клюге, експерт з Росії з Німецького інституту міжнародних відносин і безпеки.

Згідно з прогнозами Capital Economics, зниження рівня витрат може призвести до уповільнення зростання або навіть рецесії в Росії в найближчій перспективі.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?