Під час засідання Кабінету міністрів у середу, 24 лютого, посадовці обговорювали рішення, пов’язані з можливістю людей змінювати свої паспортні дані. За підсумком обговорення було ухвалено нову ініціативу, яка дозволяє громадянам з 14 років змінювати власне по батькові. Раніше така опція була можливою лише за певних чітко встановлених умов. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на Укрінформ.
“Мета – привести Порядок розгляду заяв про зміну імені (прізвища, власного імені, по батькові) фізичної особи, затверджений постановою Кабінету Міністрів від 11 липня 2007 року № 915, у відповідність до Закону від 3 листопада 2020 року № 942-ІХ “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо права фізичної особи на заміну по батькові”, яким фізичній особі надано право змінювати по батькові на власний розсуд”, - пояснили автори документу в пояснювальній записці.
До згаданого закону громадянин старше 14 років мала змогу змінити по батькові лише у разі зміни імені батька. Іншим приводом для зміни було виключення відомостей про особу як про батька громадянина з актового запису про його народження.
Мін’юст звернув увагу на абзац 4 пункту 3 Порядку, який передбачає можливість подання та розгляду заяви про повторну зміну по батькові.
“Враховуючи, що з прийняттям Закону, який набрав чинності з 1 січня 2021 року, фізична особа по досягненні встановленого законом віку набуває право змінювати на власний розсуд своє по батькові, і заява про зміну по батькові буде розглядатись відповідно до Порядку, проєктом постанови пропонується внести зміну до пункту 3 Порядку, виключивши його абзац четвертий”, - говориться у повідомленні.
Передбачається, що після остаточного затвердження постанови державні установи отримають підвищену кількість звернень від громадян, які одразу забажають скористатися оновленою можливістю. У зв’язку з цим Мін’юст прогнозує короткострокове посилене навантаження на робітників, які забезпечують надання відповідних адміністративних послуг.
Як повідомляв ONLINE.UA, народні Депутати Верховної Ради підтримали ініціативу з підвищення статусу документів у додатку державних послуг “Дія”. Згідно з ухваленим рішенням, статус зацифрованого водійського посвідчення наразі прирівняний до його паперового оригіналу.