Усе залежить від Байдена. Що Зеленський хоче запропонувати президенту США
Категорія
Політика
Дата публікації

Усе залежить від Байдена. Що Зеленський хоче запропонувати президенту США

Байден
Джерело:  Le Monde

План перемоги України, який глава держави Володимир Зеленський незабаром представить американському колезі Джо Байден, містить пункт про те, що Україну мають запросити до НАТО до кінця 2024 року. Про це пише французький оглядач Сільві Кауффманн.

Головні тези:

  • Зеленський розраховує на підтримку американського президента для завершення війни РФ проти України.
  • Одна з головних цілей українського лідера - вступ України до НАТО.
  • Пропозиція Зеленського про вступ до НАТО може зіткнутися з опозицією від Байдена, зокрема через його упередження з часів холодної війни.

Зеленський надіється, що Байден підтримає його пропозицію

Як зазначає оглядач, український лідер має намір завершити війну якомога швидше, тому хоче підштовхнути очільника Білого дому до рішучих дій на цьому шляху.

Зеленський знає, що Україна повинна вступити в переговори з позиції сили, однак без підтримки Штатів це буде вкрай складно зробити.

Зеленський не хоче, щоб йому нав'язували будь-які примусові рішення. У зв'язку з цим він розробив "мирний план" і "план перемоги", які він планує у Вашингтоні представити президенту Джо Байдену, двом кандидатам — Дональду Трампу і Камалі Гарріс — і Конгресу. За словами обізнаного джерела, "мирний план" має привести до відновлення миру. Другий план спрямований на те, щоб зробити Україну сильнішою після досягнення мирної угоди, — пише Сільві Кауффманн.

Одна з головних цілей Володимира Зеленського та його команди полягає в тому, щоб України запросили до НАТО.

Чому наразі це вкрай проблематично?

Французький оглядач звертає увагу на те, що чинний очільник Білого дому — це людина часів холодної війни.

Джо Байден давно переконав себе в тому, що членство України в НАТО призведе до Третьої світової війни.

Це означає, що нова пропозиція Володимира Зеленського навряд йому сподобається.

Усе залежить від рішення Байдена, — заявив раніше Зеленський у коментарі Le Monde.

Сільві Кауффманн припускає, що українського лідера могли надихнути слова радника Білого дому з національної безпеки Джейка Саллівана.

Як відомо, останній нещодавно заявив, що Джо Байден "сповнений рішучості використати чотири місяці [що залишилися до закінчення терміну його повноважень], щоб поставити Україну в найкраще можливе становище для перемоги".

Категорія
Політика
Дата публікації

Рейтинг Трампа у США стрімко падає — що думають американці

Трамп
Джерело:  The Economist

Видання The Economist проаналізувало ставлення американців до діяльності нового президента Дональда Трампа. І зробило висновок, що не все так райдужно, як запевняє очільник країни.

Головні тези:

  • Рейтинг президента Трампа в США стрімко падає через негативний відгук американців щодо його управління економікою.
  • Вплив на рейтинг Трампа мають різноманітні категорії виборців, серед яких особливо виділяються молоді та латиноамериканські виборці.
  • Трамп може втратити підтримку нових виборців, які були розчаровані економікою попереднього президента.
  • Прогнозуються важливі проміжні вибори у 2026 році, які визначать долю контролю над Конгресом та підтримку Трампа.
  • Падіння рейтингу Трампа наголошує на важливості успішної економічної політики для збереження підтримки виборців.

Рейтинг Трампа у США падає

У листопаді 2024 року Трамп виграв народне голосування вперше за три спроби з перевагою в 1,5 бала.

Мандат був величезним, — сказав він Time.

Насправді це був найменший відрив з 2000 року, але це було покращення двох попередніх втрат Трампа у виборах, на 2,1 пункти у 2016 році та на 4,5 пункту у 2020 році.

Трамп вважає своє переобрання доказом руху MAGA та мандатом на радикальні та швидкі дії, зазначає видання. Проте через три місяці його терміну є ознаки того, що його популярність підривається. Його рейтинг схвалення впав на 14 пунктів після того, як він вступив на посаду, суттєвіше, ніж падіння на п'ять пунктів, яке він зазнав до цього часу під час свого першого терміну.

В опитуванні YouGov/ The Economist американці дають Трампу чистий рейтинг мінус сім процентних пунктів щодо його управління економікою, порівняно з позитивними рейтингами на цьому етапі під час його першого терміну.

Майже кожен п’ятий виборець Трампа у 2024 році сказав, що не схвалює його поведінку з інфляцією та цінами, тоді як 12% не схвалюють його роботу з робочими місцями та економікою.

Так само на початку квітня дані опитування споживачів Мічиганського університету показали, що республіканці менш оптимістично налаштовані щодо економіки, ніж будь-коли під час першого терміну пана Трампа, окрім грудня 2020 року, після того, як він програв переобрання.

Зниження оцінок Трампа не є загадкою. Президенти мають небагато важелів покращити економіку в короткостроковій перспективі. Проте після своєї інавгурації Трамп, схоже, мав намір якнайшвидше знайти їх.

Потім прийшли нові тарифи. Протягом двох тижнів Трамп оприлюднив приголомшливий залп тарифів майже для всіх торгових партнерів Америки.

Проте базовий електорат Трампа залишається в захваті від нього. Понад 92% республіканців, які голосували за нього в листопаді, все ще сприймають його прихильно.

Але його переобрання забезпечили мінливі виборці та рідкісні виборці, багато з яких були розчаровані економікою за Джо Байдена. Ці кишенькові виборці більш різноманітні, ніж традиційна база республіканців (наприклад, Трамп досяг вражаючих успіхів серед молодих виборців та латиноамериканських виборців) і не є консервативними консерваторами.

Згідно з виборчим опитуванням Cooperative Election Study, 84% виборців, які підтримали пана Трампа як у 2020, так і в 2024 роках, були білими, 74% визнали себе консервативними, а 72% були старше 45 років.

Нові виборці, яких він залучив у 2024 році, були іншими: 65% були білими, лише 42% сказали, що вони консервативні, і лише 41% були старшими за 45 років. Якщо Трампу не вдасться забезпечити економічний бум, який він обіцяв під час кампанії, ці виборці можуть легко виступити проти нього.

Вже є ознаки цього. Серед латиноамериканських респондентів чисте схвалення Трампа становить мінус 37 процентних пунктів, а серед тих, хто молодше 30 років, — мінус 25.

Дані опитування

Трамп має чистий негативний рейтинг схвалення в усіх шести штатах, де він переміг Джо Байдена на президентських виборах у листопаді (Аризона, Невада, Джорджія, Пенсільванія, Мічиган і Вісконсін).

Найбільшим випробуванням стануть проміжні вибори у 2026 році, які визначатимуть контроль над Конгресом, а разом з ним і долю порядку денного Трампа. Під час його першого терміну республіканці втратили 42 місця в Палаті представників у 2018 році, а демократи взяли контроль.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?