Дослідники повідомили про появу одразу у 5 країнах Африки нового виду коронавірусного штаму "Омікрон", який дуже важко діагностувати.
Джерело: Twitter-cторінка Ніксі Гумеде-Молетсі
Що відомо про нові мутації Омікрону
У нового підвиду цього штаму відсутні деякі ознаки, які характерні для цього виду коронавірусної інфекції.
За словами представниці ВООЗ в Африці, на території континенту наразі поширюються вже три мутації штаму "Омікрон" - Ва.1, Ва.2 і Ва.3.
Найбільша кількість випадків захворювання спричинена мутацію Ва.1.
LIVE: Tune in for @WHOAFRO press briefing on #COVID19 vaccine rollout in #Africa. Dr @MoetiTshidi will be joined by @UNICEFAfrica's @MohamedFall & @IFRC's @MukhieOmer https://t.co/Q9nwKSyz1l
— WHO African Region (@WHOAFRO) February 3, 2022Інший підвид "Омікрона" Ва.2, відомий як "стелс", виявлений в п'яти африканських країнах - в Ботсвані, Кенії, Малаві, Сенегалі і ПАР, - відзначила Ніксі Гумеде-Молетсі.
Фото - twitter.com/WHOAFRO
Вона підкреслила, що мутація Ва.2 викликає у фахівців ВООЗ найбільші побоювання. Цей вид штаму Омікрон вже отримав прізвище "невидимка" через те, що часто тести не взмозі його виявити.
У січні вчені виявили ще більш заразний за попередні вид штаму коронавірусної інфекції "Омікрон" ВА.2, що також має змогу уникати відповіді імунної системи, як у випадку зі щепленними, так і не вакцинованими людьми.
Наразі у світі більшість нових випадків захворювання на COVID-19 спричинені стрімким розповсюдженням мутації штаму "Омікрон" BA.1, який вже викликав підвищення захворюванності у багатьох країнах
Однак з січня науковці спостерігають, як цей вид штаму "Омікрон" витісняє його нова мутація BA.2. Вона вже набула стрімкого поширення у країнах Європи та Азії.
Зокрема, на цей вид штаму "Омікрон" припадає вже близько 82% всіх нових випадків зараження у Данії.
Вчені з’ясували, що у інфікованих BA.2. штамом "Омікрон" був шанс у 39% інфікувати когось з близького оточення. У той же час ризик інфікування BA.1 становить 29%.
Звісно, у випадку з не вакцинованими людьми ризик вищий. При цьому у випадку з підвидом BA.2 частіше заражалися ті, хто пройшов вакцинацію або ревакцинувався
Читайте також:
Секретар РНБО назвав пандемію коронавірусу "біологічною війною"
МОЗ заявило про стрімке поширення Омікрону в Україні
У НАН прогнозують наближення піку захворюванності на COVID-19 в Україні