Росія не може належним чином на фронті захиститися від атак українських безпілотників.
У росіян виникла нова проблема на фронті
За даними ISW, росіяни посилюють захист для протидії українським безпілотникам, але навряд чи їм вдасться розгорнути мобільні вогневі групи в необхідному масштабі.
Зокрема, окупанти формують мобільні вогневі групи у складі невизначених загальновійськових армій, а також армій ВПС і ППО для боротьби з безпілотниками. Цих окупантів оснастять тепловізорами, системами радіоелектронної боротьби (РЕБ) і кулеметами, встановленими на пікапах.
Наразі невідомо, де росіяни мають намір розгорнути мобільні вогневі групи, а також їхній склад і ешелонування.
За словами експертів, загарбники стикаються із загрозою українських безпілотників як на території окупованої України, так і в Росії на нафтопереробних заводах та інших об'єктах критичної інфраструктури, які підтримують військові зусилля Росії. Поки неясно, чи зможуть ці мобільні групи захистити територію, яку атакують українські безпілотники.
За описом у ЗМІ російські мобільні групи схожі на українські, які активно використовуються весни 2023 року через регулярні атаки ударних БПЛА.
Вони припускають, що окупанти мають труднощі з належним розгортанням систем ППО ближнього радіуса дії вздовж очікуваних векторів польотів українських безпілотників. При цьому російські військові, схоже, навіть не змогли прикрити важливі потенційні цілі в добре захищених районах РФ.
РФ хоче захистити свої НПЗ від атак українських дронів системами РЕБ
Як зазначає АТЕШ, для НПЗ закуповують системи радіоелектронної боротьби проти українських безпілотників дальньої дії.
Основний вибір припав на мобільні комплекси типу "Шпак". Ці системи РЕБ активно застосовуються армією Росії у війні проти України.
Окрім придбання нових систем РЕБ на підприємствах зміцнюються резервуари мішками з піском. Також застосовуються маскувальні мережі, а в нічний час доби відключається освітлення.