В Євросоюзі закликали готуватися до "великого вибуху". Про що йдеться
Категорія
Світ
Дата публікації

В Євросоюзі закликали готуватися до "великого вибуху". Про що йдеться

Андрюс Кубілюс
Джерело:  AFP

Як вважає єврокомісар з питань оборони Андрюс Кубілюс, у Євросоюзі повинен відбутися "великий вибух" в контексті оборонних витрат і політики, щоб підготуватися до можливої війни з Росією.

Головні тези:

  • Єврокомісар вказує на необхідність великих інвестицій у сферу оборони в розмірі 500 мільярдів євро.
  • Андрюс Кубілюс наголошує, що головною загрозою для ЄС є Путін, а не Трамп, і закликає готуватися до можливої війни.

ЄС повинен готуватися до війни

Кубілюс звернув увагу на прогнози європейських розвідувальних служб.

Відповідно до них країна-агресорка РФ може бути готова до військової агресії проти Євросоюзу або країн-членів НАТО до 2030 року.

Ми повинні перейти від того, що дехто називає поступовим поліпшенням наших оборонних можливостей, до якогось підходу "великого вибуху". Питання в тому, чи є у нас достатньо політичної волі, щоб захистити себе?

Андрюс Кубілюс

Андрюс Кубілюс

Європейський комісар з питань оборони

Він також наголосив, що станом на сьогодні Європа потребує швидкого вливання величезних коштів в оборону.

За словами комісара, йдеться про 500 мільярдів євро протягом наступного десятиліття, — довгострокових контрактів з промисловістю та спільного фінансування оборонних замовлень.

Головна небезпека для ЄС — Путін, а не Трамп

Єврокомісар з питань оборони зазначив, що бачить потребу витрачати більше на оборону не через Трампа, а через Путіна.

Іноді я думаю, що було б добре, якби ми витрачали стільки часу, скільки витрачаємо зараз на обговорення Трампа, на обговорення наших оборонних планів, — наголосив він.

На його переконання, Європа повинна бути готовою до будь-якої військової агресії.

Що важливо розуміти, Андрюс Кубілюс відомий у Європейському Союзі як один з "друзів України.

Саме він став першим окремим єврокомісаром з питань оборони.

Раніше цю сферу відповідальності об’єднували з посадою головного дипломата ЄС.

Категорія
Україна
Дата публікації

США таємно підтримували розвиток індустрії дронів в Україні — як саме

Дрони
Джерело:  The New York Times

Адміністрація чинного президента США Джо Байдена розсекретила останню частину інформації про військову підтримку України. У даних йдеться про секретну підтримку військової індустрії безпілотників.

Головні тези:

  • Адміністрація президента США підтримувала українську військово-промислову індустрію безпілотників, інвестуючи у виробництво та розвиток нового покоління дронів.
  • Підтримка США у сфері дронів в Україні мала значний стратегічний вплив на хід війни з Росією, дозволяючи українцям ефективно захищати себе.
  • Україна також самостійно розвиває військову техніку, зокрема морські дрони та вітчизняні ракети, підвищуючи свій оборонний потенціал.
  • Безпілотники стають ключовим елементом сучасної військової стратегії, забезпечуючи ефективне управління та боротьбу в умовах загострених конфліктів.
  • Співпраця між американськими технологічними компаніями та українськими виробниками дронів сприяє обміну досвідом та підвищенню оборонної потужності країни.

США секретно інвестували у виробництво українських дронів

За словами американських чиновників, вони зробили великі інвестиції, які допомогли Україні почати та розширити виробництво безпілотників у боротьбі з більш численною і краще оснащеною армією Росії.

Зокрема та підтримка, яка "залишалась в тіні", була направлена на допомогу Україні в розробці нового покоління безпілотників і революційних методів ведення воєн.Адже окрім технічної підтримки, США витратили значні кошти, зокрема 1,5 млрд дол, відправлених у вересні минулого року, на розвиток виробництва безпілотників.

Як заявив радник із національної безпеки США Джейк Салліван, ця підтримка справила "реальний стратегічний вплив" на перебіг війни.

Ми бачили, як дрони посідають дедалі більш центральне місце в боротьбі в Україні та посідатимуть центральне місце в усіх майбутніх боях.

Джейк Салліван

Джейк Салліван

Радник із національної безпеки США

США допомагали виробникам безпілотників у закупівлі запчастин. За словами людей, які знають про ці події, Штати направили в Україну співробітників розвідки для допомоги в розробці програми.

В інтерв'ю цього тижня директор ЦРУ Вільям Дж. Бернс побічно згадав про підтримку його відомством програми безпілотників в Україні.

Я думаю, що наша розвідувальна підтримка допомогла українцям захистити себе. Не тільки обмін розвідданими, а й підтримка деяких систем, які виявилися настільки ефективними.

Салліван зауважив, що робота над безпілотниками почалася після першого контрнаступу українців восени 2022 року, коли стали очевидні межі звичайних можливостей України. Робота також тривала і в 2023 році.

Однак, як пише видання, контрнаступ 2023 року став важким уроком для американців зокрема. Адже російські безпілотники атакували танки і бронемашини, надані Штатами і Європою, коли ті намагалися подолати мінні поля.

Після цього у Штатах швидко збільшили підтримку українських виробників безпілотників. Крім фінансової допомоги, адміністрація Байдена працювала над налагодженням зв'язків між американськими технологічними компаніями та українськими виробниками безпілотників.

Виробництво зброї в Україні

Під час повномасштабної війни Україна значно наростила виробництво зброї. Зокрема йдеться про морські дрони, а також про нові вітчизняні ракети.

У 2024 році стало відомо, що Україна розробила ракету-дрон "Паляниця".

В Україні також завершили випробування лінійки БпЛА з оптоволоконним зв’язком. Вони забезпечують захищене управління навіть в умовах активного використання противником засобів радіоелектронної боротьби.

Категорія
Україна
Дата публікації

Топадмірал НАТО заявив про нову стратегічну помилку Путіна

Роб Бауер
Джерело:  Anadolu

На переконання очільника Військового комітету НАТО адмірала Роба Бауера, участь солдат КНДР у війні проти України є "стратегічною помилкою" російського диктатора Володимира Путіна.

Головні тези:

  • Координація між російськими та північнокорейськими військами відсутня, насамперед через мовний бар'єр.
  • Втручання КНДР у війну РФ проти України стало несподіванкою для Заходу.
  • Бауер наголосив, що Китай також відповідальний за те, що відбувається в Україні.

Путін не вміє прорахувати наслідки

Роб Бауер звертає увагу на те, що близько третини з 12 тисяч північнокорейських окупантів, відправлених до Курської області Росії, були поранені або вбиті українськими воїнами.

Згідно з його даними, будь-яка координація між російськими і північнокорейськими військами "де-факто відсутня".

Топгенерал НАТО наголосив, що солдатів КНДР у Курській області використовують "не дуже ефективно", зокрема й через мовний бар'єр.

Ба більше, вказано, що північнокорейські війська також не використовувалися росіянами на "дуже вигідних позиціях".

За словами Бауера, не можна ігнорувати той факт, що режим Кім Чен Ина відкрито постачає зброю Росії, і Росія також постачає зброю КНДР.

До чого тут Китай

Як зазначає топгенерл НАТО, це насправді масштабна зміна, адже КНДР — найбільш ізольована країна у світі — раптом вступила у війну на боці ще однієї диктатури.

Це означає, що Індо-Тихоокеанський регіон раптово виявився пов'язаним із європейським театром воєнних дій у такий спосіб, про який ніхто не думав. Це має величезні наслідки.

Роб Бауер

Роб Бауер

Голова Військового комітету НАТО

Топгенерал НАТО звернув увагу на те, що за залучення солдатів КНДР до війни в Україні відповідальна не тільки Росія, а й Китай.

Попри те, що офіційний Пекін не постачає зброю безпосередньо армії РФ, він активно підтримує російський військово-промисловий комплекс...

Для Китаю неприйнятно підтримувати добрі стосунки із Заходом і підтримувати статут ООН, водночас розпалюючи війну, що триває в Європі, — додав Бауер.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?