Росія не відмовиться від практики регулярних обстрілів критичної інфраструктури України.
Джерело: керівниця Об'єднаного координаційного пресцентру Сил оборони Півдня України Наталія Гуменюк в ефірі телемарафону
В ОК Південь розкрили плани армії РФ щодо обстрілів енергоструктури
Треба розуміти, що запас у них певний є. Він не такий великий, як на початку повномасштабного вторгнення, і навіть не такий великий, як перед минулорічною осінню, коли вони "розкошували", завдаючи масованих ракетних ударів. Але порахувавши, вочевидь зрозуміли, що "шахеди" дешевше, а задачі можуть виконувати майже такі самі. Очевидно, що зараз відпрацьовується тактика застосування мішаних ударів, оскільки ракети є та ще виготовляються, але запас їх менший, ніж дроновий і вони більш високовартісні. Тому, скоріш за все, атаки будуть мішаними. Ми розуміємо їхні пріоритети - скоріш за все, це буде енергетика. Їхній минулорічний блекаут, який вони намагалися влаштувати, все ж таки не був таким успішним. Розуміємо, що вони з тією самою впертістью "можуть павтаріть" - як вони це люблять казати. Нам треба бути готовими саме до цього, відпрацьовувати системи захисту, розуміти небезпеку і адекватно на неї реагувати, - сказала вона.
ППО України більше готові до зимових атак РФ
Україна готується до нових атак РФ на критичну інфраструктуру під час майбутнього опалювального сезону. Цієї зими засобів протиповітряної оборони в українських військ уже буде більше, ніж минулої.
Загроза атак на енергосистему залишається гострою після повідомлень про те, що Москва створила власні потужності з виробництва дронів-камікадзе на базі "Шахед-136".
Представник Головного управління розвідки Вадим Скибицький заявив минулого тижня, що Москва може почати використовувати більше "Шахедів" разом з ракетами, щоб спантеличити ППО України.
За його словами, російські атаки на енергетичну інфраструктуру можуть розпочатися наприкінці вересня чи на початку жовтня.
Але більшу частину пошкоджень, завданих минулої зими, було усунено, і Київ посилив свою протиповітряну оборону, у тому числі нещодавно подаровані німецькими системами Gepard. Військові стверджують, що одна така система збила п’ять "Шахедів" із моменту її першого застосування місяць тому – показник успіху 100%.
Читайте також:
Зенітний "вінегрет". Як Україна захищатиметься від ракет РФ восени — Ігнат
Чи є загроза ракетних ударів по Україні — відповідь Ігната
Чому Росії варто боятись нових українських ракет — відповідь Данілова