В ОПУ оцінили можливість ратифікації Україною Римського статуту
Категорія
Україна
Дата публікації

В ОПУ оцінили можливість ратифікації Україною Римського статуту

В ОПУ оцінили можливість ратифікації Україною Римського статуту
Джерело:  online.ua

На думку заступника голови Офісу президента Андрія Смирнова, розглядати питання ратифікацію Римського статуту Міжнародного кримінального суду в Україні потрібно буде вже після перемоги у війні проти Росії.

Джерело: "Інтерфакс-Україна"

В ОП наразі вважають неактуальною ратифікацію Римського статуту

Як заявив Андрій Смирнов представникам ЗМІ, він вважає, що порушувати питання ратифікації Римського статуту наразі не на часі.

Тому що не в нас, а в абсолютній більшості наших військових хтось поселив певні страхи того, що в разі ратифікації Римського статуту наші військові можуть бути піддані кримінальному переслідуванню з боку Міжнародного кримінального суду, - пояснив представник ОПУ.

Андрій Смирнов звернув увагу на те, що насправді МКС може переслідувати громадян України й без ратифікації Римського статуту, адже, як відомо, офіційний Київ уже дав суду право розслідувати злочини на своїй території.

За його словами, підходити до ратифікації Римського статуту наразі вкрай обережно, чітко давши відповідь на важливі для нас усіх запитання:

  • навіщо це робити наразі, під час війни без відповідної роз'яснювальної роботи серед військових, що ратифікація не становить для них якихось нових відкриттів?

  • навіщо це конкретно Україні?

В ОПУ нагадали про приклад партнерів України

Андрій Смирнов звертає увагу на те, що окремі країни, до прикладу, США взагалі не ратифікували Римський статут.

Вважаю, що питання вивчення доцільності ратифікації Римського статуту варто перенести на час – після перемоги України, – зазначив він

Що важливо розуміти, учасницями Римського статуту є 123 держави.

Не підписали і не ратифікували статут, серед інших, Китай, Індія, Білорусь, Туреччина, Казахстан. Росія, як і США, підписувала статут, але згодом відкликала свій підпис.

Читайте також:

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?