Співробітники СБУ перехопили розмови кремлівських військових, з яких стало зрозуміло, що кремлівська армія створила спеціальні "заградзагони" для розстрілу ув'язнених та мобілізованих, які намагаються втекти з фронту.
Окупанти розстрілюють власних військових за спробу втекти з поля боя
У нас зеків привезли з тюрми. Їх кудись завели вперед-вперед. А ми сидимо, як загородзагін: якщо хто назад побіжить - замочимо. У нас так поставлено: тобто, ми сидимо другі, охороняємо перших, позаду нас ще лінія. Туди теж не повернешся. Тобто, втекти нереально - свої пристрелять... - розповідає у телефонній розмові один з кремлівських окупантів.
За словами окупанта у телефонній розмові із власною дружиною, за документами він взагалі не повинен був потрапити на війну.
СБУ нагадує окупантам, які хочуть вціліти і зберегти своє життя: єдино правильний спосіб – здатися у полон українським захисникам.
Для них та їхніх родичів працює "гаряча лінія": +380665803498, +380931192984.
Між тим аналітики з Інституту вивчення війни (ISW) наголошують, що власник ПВК "Вагнера" та близький до кремлівського диктатора Володимира Путіна бізнесмен Євген Пригожин намагається довести перевагу своєї приватної армії над регулярними кремлівськими військами.
Російські військові дедалі частіше скаржаться на те, що з початку війни беруть участь у бойових діях без перерв і ротацій.
Так, службовці 126-ї окремої бригади берегової оборони Чорноморського флоту, що перебувають на території тимчасово окупованої Херсонської області, записали ролик, в якому розповіли, що мають один БТР на 80 осіб.
Цікаво, що після розповсюдження запису ПВК "Вагнера" вказала, що її керівництво вирішило передати чотири позашляховики 126-му батальйону берегової оборони для "підтримки зусиль з утримання лінії фронту".
Це заслуговує на увагу на тлі попередньої оцінки про те, що спонсор ПВК "Вагнера" Євгеній Пригожин активно намагається вислужитися перед президентом Росії Володимиром Путіним і відокремити свої сили від звичайних сил Міноборони РФ, - зазначають в ISW.
Водночас фахівці пояснили, що передача основного обладнання підрозділу звичайним російським сухопутним силам може бути неявною критикою очевидної неспроможності міністерства оборони забезпечити такими потребами своїх солдатів.
Президент Володимир Зеленський провів виступ на Всесвітньому економічному форумі у швейцарському Давосі, відзначившись низкою потужних заяв.
Головні тези:
Зеленський виступив у Давосі з потужними заявами про майбутнє Європи в умовах агресії РФ.
Президент зазначив необхідність розробки єдиної європейської оборонної стратегії та безпеки.
Україна готова співпрацювати з Європою та США для протистояння загрозам від РФ, Ірану та Північної Кореї.
Зеленський підкреслив важливість мирної угоди та надійних гарантій безпеки для України та Європи.
Президент акцентував увагу на відносинах з Трампом та стратегії у відносинах з новим президентом США.
Про майбутнє Європи та України в умовах агресії РФ
Виступ глави держави почався із майбутнього Європи на тлі триваючої зброїної агресії Росії проти України.
Президент підкреслив, що наразі світова спільнота чекає на подальші дії Трампа.
За його словами, торік на саміті "Діалог Шангрі-Ла" в Сінгапурі представники американської делегації поставили її лише на третє місце в списку пріоритетів після Індо-Тихоокеанського регіону, Близького Сходу та Перської затоки.
Зеленський також підкреслив, що невпевнений у тому, що Трамп зацікавлений у НАТО і готовий із повагою ставитись до європейських інституцій.
Стосовно країни-агресорки Росії президент зазначив, що Кремль перетворює цю країну на аналог Північної Кореї.
Однак попередив, що попри малий порівняно із ЄС економічний потенціал, Росія вже виробляє значно більше зброї.
Він зазначив, що протистояти загрозам альянсу Росії Ірану та Північної Кореї Європа та США можуть тільки спільно з Україною.
Президент підкреслив, що тоді як Росія може залучити до війни 1,5 млн осіб, Україна, своєю чергою, не менше 800 тис військових.
Про необхідність єдиної європейської оборонної стратегії
Глава держави також наголосив на необхідності розробки єдиної європейської політики в галузі безпеки та оборони, яка зобов’язуватиме країни витрачати на оборону стільки, скільки потрібно.
Як приклад він навів моделі співпраці для оборони України.
Він переконаний, що країни ЄС мають створити власний аналог ізраїльської системи ППО “Залізний купол”.
Разом з Україною можна побудувати системи ППО, які впораються з крилатими і балістичними ракетами всіх типів.
Про майбутню мирну угоду та гарантії безпеки
На думку Зеленського, коли укладаються угоди про війну і мир, за столом переговорів має бути місце для Європи.
За словами Зеленського, головною стратегією на шляху до миру є перехід до дипломатії. Але питання в тому, якою вона буде.
Але якщо гарантії будуть слабкими і будуть лише на словах, то і від Росії "ви отримаєте слова, і вони знову повернуться з війною".
На сьогодні окупаційне угруповання РФ на території України втричі більше, ніж на початку 2022 року і перевищує 600 тис осіб. І якщо на початку війни США забезпечували до 90% поставок зброї, то сьогодні 40% — українське виробництво, 40% — США, решта — Європа.
Він попередив, що кремлівський диктатор повернеться для повної окупації всіх країн, які раніше входили до СРСР, а потім почне висувати ультиматуми тим чи іншим країнам — вийти з НАТО і так далі.
Одне з найважливіших питань, яке ставитиме Путін, — зменшення української армії в рази
Найшвидший шлях для цього — тиснути на США, щоб Україну не прийняли в НАТО. І тиснути на решту союзників, щоб вони вимагали від України скоротити армію в п'ять разів.
Про відносини з Трампом
Президент підкреслив, що стратегія України у відносинах з новим президентом США Дональдом Трампом полягає у тому, щоб нейтралізувати усі голоси, які намагаються просувати проросійську позицію.
Щоб навколо нього було більше голосів з Європи, щоб він чітко розумів деталі та ризики, які можуть бути в майбутньому.