В СБУ дізнались про роботу розстрільних загонів кремлівської армії
Категорія
Україна
Дата публікації

В СБУ дізнались про роботу розстрільних загонів кремлівської армії

В СБУ дізнались про роботу розстрільних загонів кремлівської армії
Джерело:  online.ua

Співробітники СБУ перехопили розмови кремлівських військових, з яких стало зрозуміло, що кремлівська армія створила спеціальні "заградзагони" для розстрілу ув'язнених та мобілізованих, які намагаються втекти з фронту.

Джерело: сайт СБУ

Окупанти розстрілюють власних військових за спробу втекти з поля боя

У нас зеків привезли з тюрми. Їх кудись завели вперед-вперед. А ми сидимо, як загородзагін: якщо хто назад побіжить - замочимо. У нас так поставлено: тобто, ми сидимо другі, охороняємо перших, позаду нас ще лінія. Туди теж не повернешся. Тобто, втекти нереально - свої пристрелять... - розповідає у телефонній розмові один з кремлівських окупантів.

За словами окупанта у телефонній розмові із власною дружиною, за документами він взагалі не повинен був потрапити на війну.

СБУ нагадує окупантам, які хочуть вціліти і зберегти своє життя: єдино правильний спосіб – здатися у полон українським захисникам.

Для них та їхніх родичів працює "гаряча лінія": +380665803498, +380931192984.

Між тим аналітики з Інституту вивчення війни (ISW) наголошують, що власник ПВК "Вагнера" та близький до кремлівського диктатора Володимира Путіна бізнесмен Євген Пригожин намагається довести перевагу своєї приватної армії над регулярними кремлівськими військами.

Російські військові дедалі частіше скаржаться на те, що з початку війни беруть участь у бойових діях без перерв і ротацій.

Так, службовці 126-ї окремої бригади берегової оборони Чорноморського флоту, що перебувають на території тимчасово окупованої Херсонської області, записали ролик, в якому розповіли, що мають один БТР на 80 осіб.

Цікаво, що після розповсюдження запису ПВК "Вагнера" вказала, що її керівництво вирішило передати чотири позашляховики 126-му батальйону берегової оборони для "підтримки зусиль з утримання лінії фронту".

Це заслуговує на увагу на тлі попередньої оцінки про те, що спонсор ПВК "Вагнера" Євгеній Пригожин активно намагається вислужитися перед президентом Росії Володимиром Путіним і відокремити свої сили від звичайних сил Міноборони РФ, - зазначають в ISW.

Водночас фахівці пояснили, що передача основного обладнання підрозділу звичайним російським сухопутним силам може бути неявною критикою очевидної неспроможності міністерства оборони забезпечити такими потребами своїх солдатів.

Читайте також:

Категорія
Україна
Дата публікації

Виступ Зеленського у Давосі — відео та головні заяви

Володимир Зеленський
Володимир Зеленський

Президент Володимир Зеленський провів виступ на Всесвітньому економічному форумі у швейцарському Давосі, відзначившись низкою потужних заяв. 

Головні тези:

  • Зеленський виступив у Давосі з потужними заявами про майбутнє Європи в умовах агресії РФ.
  • Президент зазначив необхідність розробки єдиної європейської оборонної стратегії та безпеки.
  • Україна готова співпрацювати з Європою та США для протистояння загрозам від РФ, Ірану та Північної Кореї.
  • Зеленський підкреслив важливість мирної угоди та надійних гарантій безпеки для України та Європи.
  • Президент акцентував увагу на відносинах з Трампом та стратегії у відносинах з новим президентом США.

Про майбутнє Європи та України в умовах агресії РФ

Виступ глави держави почався із майбутнього Європи на тлі триваючої зброїної агресії Росії проти України.

Президент підкреслив, що наразі світова спільнота чекає на подальші дії Трампа.

Вашингтон не вірить, що Європа може принести їм щось справді суттєве, — зазначив Зеленський.

За його словами, торік на саміті "Діалог Шангрі-Ла" в Сінгапурі представники американської делегації поставили її лише на третє місце в списку пріоритетів після Індо-Тихоокеанського регіону, Близького Сходу та Перської затоки.

Зеленський також підкреслив, що невпевнений у тому, що Трамп зацікавлений у НАТО і готовий із повагою ставитись до європейських інституцій.

Ми перебуваємо на черговому переломному етапі, який одні вважають проблемою для Європи, а інші — шансом. Європа має утвердитися як сильний глобальний гравець. Як незамінний гравець, — наголосив Зеленський.

Стосовно країни-агресорки Росії президент зазначив, що Кремль перетворює цю країну на аналог Північної Кореї.

Однак попередив, що попри малий порівняно із ЄС економічний потенціал, Росія вже виробляє значно більше зброї.

Саме такий шлях війн обирає Москва. Путін підписав нову стратегічну угоду з Іраном. У нього вже є всеосяжний договір із Північною Кореєю. Проти кого вони укладають такі угоди? Проти вас, проти всіх нас. Проти Європи, проти Америки, — наголошує Зеленський.

Він зазначив, що протистояти загрозам альянсу Росії Ірану та Північної Кореї Європа та США можуть тільки спільно з Україною.

Президент підкреслив, що тоді як Росія може залучити до війни 1,5 млн осіб, Україна, своєю чергою, не менше 800 тис військових.

На другому місці Франція — понад 200 тис. Потім Німеччина, Італія та Велика Британія. У всіх інших менше. Це не та ситуація, коли одна країна може захистити себе поодинці. Треба, щоб усі ми об'єдналися і щось значили, — підкреслює Зеленський.

Про необхідність єдиної європейської оборонної стратегії

Глава держави також наголосив на необхідності розробки єдиної європейської політики в галузі безпеки та оборони, яка зобов’язуватиме країни витрачати на оборону стільки, скільки потрібно.

Якщо для покриття витрат на оборону потрібно 5% ВВП, то так тому і бути, нехай буде 5%, — пояснює Зеленський.

Як приклад він навів моделі співпраці для оборони України.

Ми разом створюємо безпілотники, разом виробляємо артилерію — і в Україні це набагато дешевше і швидше, ніж у будь-якій іншій країні. І інвестувати зараз у виробництво українських безпілотників — значить інвестувати не тільки в безпеку Європи, а й у здатність Європи бути гарантом безпеки для інших життєво важливих регіонів, — зазначив президент.

Він переконаний, що країни ЄС мають створити власний аналог ізраїльської системи ППО “Залізний купол”.

Разом з Україною можна побудувати системи ППО, які впораються з крилатими і балістичними ракетами всіх типів.

Ми не можемо покладатися на добру волю кількох столиць, коли йдеться про безпеку Європи — чи то Вашингтон, Берлін, Париж, Лондон, Рим чи — після того, як Путін звалиться з ніг, — якийсь уявний демократ у Москві, — наголошує президент.

Про майбутню мирну угоду та гарантії безпеки

На думку Зеленського, коли укладаються угоди про війну і мир, за столом переговорів має бути місце для Європи.

Я говорю тут не тільки про Україну. Це має стати стандартом. Європа заслуговує бути не просто спостерігачем, коли її лідери обмежуються постом на сайті X після того, як угоду укладено. Європа має визначати умови цих угод, — зазначає глава держави.

За словами Зеленського, головною стратегією на шляху до миру є перехід до дипломатії. Але питання в тому, якою вона буде.

Якщо дипломатія буде сильною і після тих чи інших форматів перемовин Україна матиме міцні безпекові гарантії, які унеможливлять повернення Путіна з війною, то це буде постійний справедливий сильний мир для України, для Європи і для Америки, — наголошує президент.

Але якщо гарантії будуть слабкими і будуть лише на словах, то і від Росії "ви отримаєте слова, і вони знову повернуться з війною".

На сьогодні окупаційне угруповання РФ на території України втричі більше, ніж на початку 2022 року і перевищує 600 тис осіб. І якщо на початку війни США забезпечували до 90% поставок зброї, то сьогодні 40% — українське виробництво, 40% — США, решта — Європа.

Коли не буде сильних гарантій безпеки, обсяги знижуватимуться, нам доведеться розраховувати тільки на себе і на Європу, і цього замало. Потрібно, щоб Європа і США були в союзі. Якщо Путін наростив до понад 600 тис своє угруповання, як ви вважаєте...? Якщо не буде сильних гарантій — не НАТО, ще щось, військовий контингент на території України — Путін точно повернеться з армією в десять разів більшою, — переконаний Зеленський.

Він попередив, що кремлівський диктатор повернеться для повної окупації всіх країн, які раніше входили до СРСР, а потім почне висувати ультиматуми тим чи іншим країнам — вийти з НАТО і так далі.

Одне з найважливіших питань, яке ставитиме Путін, — зменшення української армії в рази

Це абсолютно зрозуміло. Якщо ми змогли зробити армію 800 тис, то зрозуміло, що ми плюс Європа — це армія, яка здатна не тільки захищатися, а здатна дати відсіч Путіну. Він це розуміє, — наголошує Зеленський.

Найшвидший шлях для цього — тиснути на США, щоб Україну не прийняли в НАТО. І тиснути на решту союзників, щоб вони вимагали від України скоротити армію в п'ять разів.

Про відносини з Трампом

Президент підкреслив, що стратегія України у відносинах з новим президентом США Дональдом Трампом полягає у тому, щоб нейтралізувати усі голоси, які намагаються просувати проросійську позицію.

Щоб навколо нього було більше голосів з Європи, щоб він чітко розумів деталі та ризики, які можуть бути в майбутньому.

Трамп мені сказав і публічно про це говорив, що робитиме все, щоб закінчити війну цього року. Я йому сказав, що ми — ваш партнер. Ця війна у нас, ми знаємо всі болючі місця, ми втрачали наших людей. Ми хочемо закінчити війну цього року. Але не просто швидко, а справедливо передусім, надійно для нас. Ми будемо робити все для цього, — переконує Зеленський.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?