В Україні створили карту заправок з наявним пальним
Категорія
Україна
Дата публікації

В Україні створили карту заправок з наявним пальним

В Україні створили карту заправок з наявним пальним
Джерело:  online.ua

На онлайн-мапі ЛУН тепер можна побачити заправки з наявним пальним і деталі купівлі.

Джерело: ЛУН Місто

Для українців створили мапу АЗС з наявним пальним

ЛУН Місто оновили свою Корисну карту — тепер на ній можна побачити заправки з наявним пальним.

Оновлення анонсував директор з маркетингу ЛУН Денис Суділковський.

Важливо зазначити, що окрім заправок з пальним за допомогою карти можна отримати дані про графік роботи, види пального, наявні обмеження та способи сплати (талони/карта).

У березні ЛУН Місто запустили карту, щоб допомогти українцям знайти аптеки, заправки, супермаркети, які працюють під час війни. Наприкінці квітня розробники нанесли на арту окремий шар з вулицями, які нещодавно перейменували через російські назви.

Нагадаємо, що через знищення росіянами частини інфраструктури, в тому числі зупинку Кременчуцького нафтопереробного заводу в Україні спостерігається дефіцит пального.

В уряді запевнили, що протягом тижня питання дефіциту пального на АЗС має вирішитися. Водночас там попереджають, що подорожчання нафтопродуктів не уникнути.

Читайте також:

Категорія
Україна
Дата публікації

У МАГАТЕ заявили про два вибухи біля Запорізької АЕС

У МАГАТЕ заявили про два вибухи біля Запорізької АЕС
Джерело:  МАГАТЕ

Співробітники МАГАТЕ зафіксували вибухи поблизу Запорізької атомної електростанції, які збіглися з інформацією про атаку безпілотника на навчальний центр станції.

Головні тези:

  • Співробітники МАГАТЕ зафіксували два вибухи біля Запорізької АЕС, підтверджуючи інформацію про атаку безпілотника на навчальний центр станції.
  • Згідно з інформацією генерального директора МАГАТЕ, ці події свідчать про загрозу ядерній безпеці, проте обладнання та персонал ЗАЕС не постраждали.
  • ЗАЕС, що перебуває під контролем російських військ, пережила вже вісім повних блекаутів та один частковий з моменту окупації.
  • Президент України закликав МАГАТЕ та світову спільноту реагувати на пожежу, яку імовірно влаштували російські окупанти на Запорізькій АЕС.
  • Експерти МАГАТЕ дослідили пошкодження на станції після удару безпілотника, а причину загоряння наразі не вдалося встановити.

Що відомо про нові вибухи біля ЗАЕС

Як повідомив генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Маріано Гроссі, ці події свідчать про «чергову загрозу ядерній безпеці».

Зокрема, команда Місії підтримки та допомоги МАГАТЕ 5 січня зафіксувала два вибухи — о 12:45 та 15:45, а також чула кілька разів кулеметні черги.

У звіті зазначено, що вибухи сталися за периметром майданчика навчального центру. На щастя, обладнання ЗАЕС і персонал станції не постраждали.

Нагадаємо, ЗАЕС окупована російськими військами з березня 2022 року та перебуває під їхнім контролем. За час окупації станція пережила вісім повних блекаутів і один частковий.

Місія МАГАТЕ працює на ЗАЕС із вересня 2022 року.

Армія РФ влаштувала пожежу на ЗАЕС

11 серпня президент Володимир Зеленський повідомив, що російські окупанти влаштували пожежу на території Запорізької атомної електростанції. Він закликав МАГАТЕ і світову спільноту відреагувати на інцидент.

Водночас змін радіаційного стану в районі Запорізької АЕС не було зафіксовано.

Начальник Нікопольської РВА Євген Євтушенко заявив, що ЗАЕС працює у штатному режимі, а росіяни, імовірно, підпалили в градирні автомобільні шини у великій кількості. Градирня номер один знаходиться приблизно в кілометрі від енергоблоків станції. 

Натомість російські окупанти звинуватили в обстрілі Енергодара Україну й заявили, що радіаційний фон навколо ЗАЕС у нормі.

Згодом експерти МАГАТЕ провели огляд градирні після пожежі га Запорізькій АЕС. Проте причину загоряння їм встановити не вдалося. 

18 серпня представники МАГАТЕ повідомили, що на окупованій Запорізькій АЕС стався удар безпілотника, який відбувся за межами охоронної зони станції.

За попередніми даними, дрон вибухнув неподалік ставків для охолодження, приблизно за 100 метрів від Дніпровської лінії електропередач, яка є єдиною лінією на 750 кіловольтів, що постачає енергію для ЗАЕС.

Команда МАГАТЕ, яка обстежила місце інциденту, виявила пошкодження, ймовірно спричинені вибухом дрона.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?