Вчені б'ють на сполох через новий штам коронавірусу
Категорія
Наука та медицина
Дата публікації

Вчені б'ють на сполох через новий штам коронавірусу

Вчені б'ють на сполох через новий штам коронавірусу
Джерело:  online.ua

Експерти Британської служби охорони здоров'я (PHE) зафіксували в країні випадки зараження новою мутацією коронавірусу B.1.621.

Джерело: повідомлення PHE від 23 липня

Що відомо про новий штам коронавірусу B.1.621

Згідно з останніми даними, у Великій Британії вже підтвердили 16 випадків зараження цим штамом Covid-19. За словами фахівців, більшість з них пов'язані з поїздками громадян за кордон.

Як стверджують представники британського відомства, на даний час ще невідомо, чи може цей штам спровокувати більш важкий перебіг захворювання, і наскільки дієві проти його поширення існуючі вакцини. В країні почалися лабораторні випробування, щоб визначити вплив нових мутацій на поведінку вірусу.

Варто звернути увагу на те, що поки у Великій Британії продовжує домінувати штам Covid "Дельта".

"Перший випадок зараження штамом B.1.621 був зареєстрований в Колумбії у січні, і з тих пір його зафіксували у 26 різних країнах і регіонах, але майже половина зареєстрованих випадків припадає на США", - пишуть місцеві медіа з посиланням на дані ВООЗ.

Що важливо розуміти, протягом минулої доби у світі зафіксували понад 573 тисячі нових випадків захворювання на коронавірус.

Що потрібно знати про штам Дельта:

  • Цей новий варіант COVID-Q19 вперше вдалося виявити в Індії. Наразі його фіксують у 92 країнах. Найбільше випадків зараження ним поки виявили в Індії, РФ, Португалії та Великій Британії.

  • Штам коронавірусу Дельта зразу ж схвилював наукову спільноту. Ще два місяці тому ВООЗ назвала його серйозною загрозою для міжнародної спільноти.

  • Як стверджує служба громадського здоров’я Великої Британії, Дельта-штам коронавірусу в 1,6 раза більш контагіозний та у 1,45 раза збільшує ризик необхідності інтенсивного лікування. Потреба в госпіталізації виникає вдвічі частіше, ніж при інфікуванні звичайним штамом COVID-19.

  • Британська влада повідомляє, що інфікування цим варіантом в країні сягає 96% серед нових випадків зараження коронавірусом.

  • За словами медиків із Австралії, для передачі Дельта-варіанту достатньо від 5 до 10 секунд.

  • 23 червня в Україні виявили 2 випадки зараження коронавірусом, спровоковані новим варіантомДельта. Хворобу виявили у людей, які приїхали з Росії.

Читайте також:

Категорія
Технології
Дата публікації

Apple "похоронила" один зі своїх найлегендарніших iPhone

Apple остаточно розпрощалася з iPhone 6s
Джерело:  MacRumors

Журналісти звернули увагу на те, що компанія Apple непублічно визнала iPhone 6s раритетним пристроєм. Врешті-решт смартфон потрапив до списку застарілих гаджетів – до них належать техніка, що була знята з продажу 5 або більше років тому.

Головні тези:

  • Apple зберегла смартфон як недорогий пристрій до 2018 року.
  • Це був перший iPhone з функцією 3D Touch.

Apple остаточно розпрощалася з iPhone 6s

Ні для кого не секрет, що iPhone 6s побачив світ ще 10 років тому.

Попри це, “яблунева команда” зберегла його як недорогий пристрій до 2018 року.

Враховуючи цей фактор, культовий смартфон лише зараз вирішили додати до списку вінтажних пристроїв.

Експерти звертають увагу на те, що фінальною актуальною версією iOS для нього була iOS 15.

iPhone 6s доволі довго сприймали як поліпшену версію iPhone 6, в якому Apple позбавилася від усіх “мінусів”, зокрема проблем з корпусом і акумулятором.

Не можна також ігнорувати той факт, що це був перший iPhone з функцією 3D Touch і остання флагманська модель з роз'ємом для навушників.

Крім iPhone, зміни торкнулися і лінійки Mac Mini. Mac mini 2018 року, останній носій чіпів Intel, тепер класифікуються як застарілий у всьому світі. Далі Apple перейшла на рішення власного виробництва.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?