Вчені знайшли нові види комарів, що не п'ють кров
Категорія
Наука та медицина
Дата публікації

Вчені знайшли нові види комарів, що не п'ють кров

Вчені знайшли нові види комарів, що не п'ють кров
Джерело:  online.ua

Вчені Естонського університету природничих наук, Університету Турку і Університету Сан-Паулу відкрили невідомі раніше п'ять видів комарів, що не п'ють кров.

Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на агентству BNS

Комах, які близько двох міліметрів в довжину, виявили у Колумбії та Коста-Ріці. Вони живуть у тропічному дощовому лісі. Ці комарі не п'ють кров ні людини, ані інших тварин та не розносять хвороби.

Читайте також: Вчені створили гриби, що світяться майже всіма кольорами веселки

За словами дослідників, личинки комарів харчуються органічною речовиною, що розкладається, і грають важливу роль в якості редуцента.

Як повідомляв ONLINE.UA, вчені виявили, що гусінь звичайної воскової молі здатна поїдати поліетилен й інші види пластика, що дозволяє використовувати її для утилізації сміття.

Категорія
Шоу-бізнес
Дата публікації

Роббі Вільямс уперше розкрив причину своєї небезпечної хвороби

Що сталося з Роббі Вільямсом
Джерело:  The Mirror

Цинга, через яку людство страждало у XVI-XVIII століттях, знову повертається через сучасні дієти. Однією з жертв захворювання став культовий британський співак Роббі Вільямс.

Головні тези:

  • Співак страждає від дисморфії тіла, що призвело до серйозних наслідків для його здоров'я.
  • Роббі Вільямс не уточнив, яким чином він зараз бореться з наслідками вживання препаратів для схуднення.

Що сталося з Роббі Вільямсом

За словами співака, однією з його головних цілей у 2024 році було схуднення.

Однак він не хотів боротися з зайвою вагою власними силами, тому почав активно вживати спеціальні препарати.

З їхньою допомогою Вільямс зміг позбутися 13 кілограмів, однак згодом стикнувся з серйозною проблемою - у нього діагностували цингу - захворювання, яке розвивається на тлі гострої нестачі вітаміну С.

За словами артиста, через препарати він втратив апетит та майже нічого не їв, й як наслідок отримав такі жахливі наслідки.

Роббі також відверто зізнався, що страждає на дисморфію тіла.

Що важливо розуміти, йдеться про психічний розлад, при якому люди стають одержимими незначною недосконалістю або неіснуючим недоліком тіла.

З дисморфією тіла, коли люди кажуть, що вони стурбовані тим, який ти маєш вигляд, ти кажеш: "Я досяг цього". Коли люди кажуть: "Ми хвилюємося, що ти занадто худий", то спадає на думку: "Джекпот, я досяг свого”, - ділиться артист.

Попри це, він не уточнив, як наразі бореться з цингою та наслідками вживання препаратів.

Категорія
Наука та медицина
Дата публікації

Науковці відкрили неочікувану властивість антипсихотичного препарату — допоможе боротися з атеросклерозом

нейролептик
Джерело:  nauka.ua

Антипсихотичний препарат тіотиксен налагодив роботу імунних клітин макрофагів, які знищують пошкоджені та мертві клітини, у культурі клітин людей і мишей. Це може допомогти боротися з накопиченням холестерину в стінках судин, тобто атеросклерозом, й автоімунними захворюваннями, які спричинені порушенням роботи макрофагів.

Головні тези:

  • Антипсихотичний препарат тіотиксен виявив несподівану властивість — підтримувати роботу імунних клітин макрофагів, що допомагає боротися з атеросклерозом.
  • Тіотиксен стимулює ефероцитоз, процес, за яким макрофаги поглинають пошкоджені або мертві клітини, що може бути корисним для зменшення накопичення холестерину та лікування автоімунних захворювань.
  • Дослідження показали, що тіотиксен не має токсичних ефектів на клітини та збільшує активацію макрофагів через два сигнальні шляхи.

Тіотиксен може перемогти атероксклероз

Оскільки препарат уже схвалений до вживання та визнаний безпечним, науковці сподіваються скоро випробувати його дію на людях. Дослідження опублікували в журналі Science Signaling.

Науковці проаналізували базу з 3 тис схвалених до використання ліків у пошуках тих, які можуть стимулювати ефероцитоз, тобто поглинання макрофагами пошкоджених або мертвих клітин.

Серед них антипсихотичний препарат тіотиксен виявився ефективним і таким, що не викликає токсичних ефектів у самих клітинах. Як з’ясували науковці, він збільшує здатність макрофагів до ефероцитозу через два сигнальних шляхи.

  1. Як антипсихотик тіотиксен є антагоністом дофаміну, який пригнічує активність імунітету. Таким чином тіотиксен збільшує активацію макрофагів, які згодом знищують клітини, що вже не виконують своїх функцій.

  2. Тіотиксен активує ген, відповідальний за синтез ключового для ефероцитозу ферменту аргінази. Тож препарат впливає не лише на активацію макрофагів, яка може й не порушуватися за автоімунних захворювань, але й на їхню здатність виконувати свої функції.

Науковці сподіваються, що тіотиксен або його аналоги без антипсихотичних функцій зможуть стати ефективними ліками від хвороб, спричинених порушенням ефероцитозу.

Дослідити вплив цих ліків на людський імунітет тепер можна на мишах завдяки науковцям, які зробили мишачий імунітет максимально подібним на людський, щоб легше досліджувати на них автоімунні захворювання та різні ліки.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?