Відомий філософ-математик оцінив перспективу використання біткоїна
Категорія
Технології
Дата публікації

Відомий філософ-математик оцінив перспективу використання біткоїна

Відомий філософ-математик оцінив перспективу використання біткоїна
Джерело:  online.ua

Відомий філософ-математик, а також автор бестселера "Чорний лебідь" Нассім Талеб неочікувано для всіх почав критикувати біткоїн та блокчейн. Не можна не звернути увагу на те, що саме Талеб одним з перших почав популяризувати головну криптовалюту, однак уже змінив свою думку з цього приводу.

Джерело: Business Insider

Нассім Талеб почав критикувати біткоїн та блокчейн

Філософ-математик стверджує, що вартість біткоїна дорівнює нулю. За його словами, немає жодних доказів того, що блокчейн є корисною технологією.

Талеб назвав чотири головні аргументи проти криптовалюти. По-перше, він запевняє, що біткоїн не відповідає статусу "валюти без уряду", оскільки, мовляв, він взагалі не є валютою.

"Цілковита нездатність біткоїна стати валютою була замаскована інфляцією, він приносить прибуток досить великій кількості людей, щоб увійти в дискурс набагато раніше своєї користі", - запевняє математик.

На переконання Талеба, біткоїн не може бути засобом заощадження ні в короткотривалій, ні в довготривалій перспективі. Щоб проілюструвати своє твердження він використав відоме порівняння золота та цифрової монети.

"Золото та інші дорогоцінні метали в основному не потребують техобслуговування, не руйнуються протягом історичного горизонту. Криптовалюти вимагають стійкого інтересу до них", - каже філософ.

Нассім Талеб звернув увагу на те, що біткоїн не є надійним інструментом захисту від інфляції, попри позицію деяких інвесторів, і не є безпечним притулком для інвестицій – незалежно від цілі використання. Зокрема, захисту від урядової тиранії чи інших катастроф.

Окрім того, математик нагадав про паніку на ринку в березні минулого року, коли біткоїн опустився нижче важливої психологічної позначки та нещодавню кібератаку на Colonial Pipelinе, яка викупила дані у кіберзлочинців за біткоїни.

Читайте також:

Категорія
Світ
Дата публікації

У Німеччині планують переозброїти армію до 2029 року — яка причина

ФРН
Джерело:  Welt am Sonntag

Генеральний інспектор Бундесверу Карстен Броєр вважає, що німецька армія має бути переозброєна до 2029 року, оскільки саме в цей час Росія буде в змозі напасти на країну НАТО.

Головні тези:

  • Стратегічний план переозброєння німецької армії до 2029 року викликаний загрозою атаки Росії на країни НАТО.
  • Німеччина зосереджує зусилля на оперативній готовності військ та відновленні арсеналу через співпрацю з США.
  • Головний військовий Німеччини побачив загрозу з боку Росії через розширення та модернізацію її збройних сил.

ФРН переозброює Бундесвер через загрозу атаки Росії на НАТО

Карстен Броєр продовжує покладатися на лояльність Сполучених Штатів до альянсу за нового президента США Дональда Трампа — а також зберігає співпрацю з американцями у сфері озброєнь.

Моїм найбільшим викликом на цей час є швидке забезпечення оперативної готовності військ — і я маю зробити це з усіма доступними на ринку засобами.

Звичайно, ми спочатку подивимося в Німеччині і Європі, чи є щось на полицях магазинів. Якщо ні, то, враховуючи часовий тиск, нам доведеться купувати і в США, якщо це буде доступно там", — сказав Броєр, додавши: Наша мета — 2029 рік; ми повинні бути готовими до цього часу.

Головний військовий Німеччини бачить "чітку загрозу з боку Росії", чиї збройні сили з 1,5 мільйонами солдатів наступного року будуть вдвічі більшими, ніж до початку агресії проти України.

Ми бачимо, що близько 1500 бойових танків щороку або виробляються заново, або вивозяться зі складів і ремонтуються — це значно більше, ніж потрібно для війни проти України. І склади заповнюються боєприпасами.

За його оцінкою, до 2029 року Росія буде "здатна до широкомасштабного нападу звичайними озброєннями, навіть на територію НАТО".

Мета Путіна, за його словами, полягає в тому, щоб "послабити і знищити НАТО як альянс і дискредитувати нашу західну форму суспільства".

До слова, абсолютна більшість німців побоюються, що Росія може напасти на інші європейські країни.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?