Хакери намагалися атакувати оборонні підприємства України
Категорія
Україна
Дата публікації

Хакери намагалися атакувати оборонні підприємства України

Держспецзв’язку
Хакери намагалися атакувати оборонні підприємства України

Хакерське угруповання UAC-0185 здійснило спробу атакувати українські оборонні підприємства, а також Сили безпеки та оборони. Для цього хакери використали фішингові листи.

Головні тези:

  • Хакерське угруповання UAC-0185 намагалося атакувати українські оборонні підприємства через фішингові листи, маскувавши їх під офіційні повідомлення від Українського союзу промисловців і підприємців.
  • Група хакерів UAC-0185 відома своєю діяльністю з крадіжки облікових даних месенджерів та спроб проникнення до військових систем.
  • Ця атака відображає загрозу для кібербезпеки України та вимагає зростання заходів захисту оборонних структур від подібних нападів.
  • Державні служби вже вживають заходів для усунення наслідків атаки та запобігання подібним інцидентам у майбутньому.
  • Слід бути обережними при отриманні незапрошених листів та перевіряти їх на наявність ознак шахраївства, щоб уникнути можливого інфікування комп'ютерів.

Що відомо про хакерську атаку на українські оборонні підприємства

Як повідомили в Держспецзв'язку, хакери маскували свої листи під офіційні повідомлення від імені Українського союзу промисловців і підприємців.

У тексті йшлося про запрошення на конференцію, яка відбулася 5 грудня й була присвячена відповідності продукції оборонно-промислового комплексу України технічним стандартам НАТО.

У листі містилося гіперпосилання з текстом 'Вкладення містить важливу інформацію для вашої участі'. Перехід за цим посиланням і відкриття вкладених файлів могли призвести до інфікування комп’ютера, — зазначили у відомстві.

Що відомо про групу хакерів UAC-0185

Це хакерське угруповання активно працює щонайменше з 2022 року.

Основною метою його атак є викрадення облікових даних месенджерів Signal, Telegram, WhatsApp, а також доступ до військових систем DELTA, ТЕНЕТА та "Кропива".

Рідше угруповання використовує кібератаки для отримання несанкціонованого віддаленого доступу до комп’ютерів співробітників оборонних підприємств і представників сил безпеки та оборони, — додає Держспецзв'язку

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?