Хто може стати новим лідером Канади — дані інсайдерів
Категорія
Політика
Дата публікації

Хто може стати новим лідером Канади — дані інсайдерів

Христя Хріланд
Джерело:  CBC

Колишня віцепрем'єр-міністерка Канади Христя Фріланд має намір незабаром заявити про участь у змаганні за посаду лідера Ліберальної партії, який також стане премʼєром після відставки Джастіна Трюдо.

Головні тези:

  • Христя Фріланд може замінити Джастіна Трюдо на посаді премʼєра Канади.
  • Відставка політикині відбулася на тлі розбіжностей з чинним лідером країни.
  • Трюдо офіційно заявив, що піде у відставку після обрання нового лідера партії.

Проукраїнська політикиня Фріланд може стати лідеркою Канади

Як повідомляють анонімні джерела CBC News, політикиня планує публічно оголосити про намір поборотись за лідерство в рідній партії до 20 січня.

Що важливо розуміти, саме тоді новий президент США Дональд Трамп повернеться у Білий дім.

Журналісти звертають увагу на те, що Христя Фріланд, яка має українське походження, 16 грудня неочікувано подала у відставку.

Вона не приховувала від народу Канади, що таке рішення було ухвалене через розбіжності з чинним прем’єром Джастіном Трюдо.

За словами Фріланд, останнім часом вони з лідером країни не могли домовитися щодо того, як Канаді збалансувати свої витрати.

Офіційна Оттава повинна підготуватись до жорсткої політики з боку нової адміністрації Білого дому . Як відомо, Дональд Трамп погрожує Канаді високими митами.

Що відомо про відставку Трюдо

6 січня Джастін Трюдо офіційно заявив, що піде у відставку з посади лідера Ліберальної партії та посади премʼєра після того, як партія обере йому заміну.

За попередніми даними, це має статись 9 березня.

Я маю намір піти у відставку з посади лідера партії та премʼєр-міністра після того, як партія обере свого наступного лідера шляхом надійної, загальнонаціональної та конкурентної процедури

Джастін Трюдо

Джастін Трюдо

Премʼєр-міністр Канади

Окрім того, лідер країни підтвердив, що попросив генерал-губернаторку Канади (представника британського монарха) Мері Саймон призупинити роботу парламенту до 24 березня.

За його словами, вона підтримала цю пропозицію.

Що важливо розуміти, призупинення роботи — вкрай важливий крок для представлення оновленої урядової програми.

Категорія
Політика
Дата публікації

Болтон попередив про головну небезпеку з боку Трампа для України

Болтон
Джерело:  online.ua

Колишній радник нового президента США Дональда Трампа Джон Болтон заявив, що лідер республіканців дуже хоче якомога швидше завершити війну РФ проти України, однак для нього не надто важливі умови, на яких це відбудеться.

Головні тези:

  • Болтон попереджує, що тривалість припинення вогню може призвести до встановлення нових кордонів між Росією та Україною.
  • На переконання Блінкена, команда Трампа має всі передумови, щоб укласти “хорошу угоду” для України.

Трамп може ухвалити хибні рішення

Трамп хоче завершити війну якомога швидше після вступу на посаду, і його не особливо хвилює, на яких умовах це буде досягнуто. Він просто хоче покінчити з цим.

Джон Болтон

Джон Болтон

Колишній радник Дональда Трампа

На його переконання, російський диктатор Володимир Путін може бути зацікавлений в досягненні угоди про припинення вогню і встановлення ліній розмежування, заснованих на поточній обстановці на фронті, пише NHK.

І чим довше це припинення вогню триватиме — тим більша ймовірність того, що ці лінії стануть новим кордоном між Росією та Україною, — озвучив свій прогноз Джон Болтон.

Що кажуть у команді Байдена

На переконання глави Держдепу Ентоні Блінкен, команда нового президента США Дональда Трампа має необхідні передумови для того, щоб досягти гарної угоди для України щодо завершення війни, яку веде Росія.

Шеф американської дипломатії нагадав про кроки команди Джо Байдена, завдяки яким "план Путіна стерти Україну з мапи, включити її до складу Росії” не втілився у життя.

За словами Ентоні Блінкена, те, що Україна вистояла — найважливіша перемога наразі.

Він також наголосив, що дедалі відчутнішим стає вплив санкцій на економіку РФ.

Ми бачимо вплив на її майбутнє, її нездатність інвестувати в критично важливі галузі майбутнього, які могли б стати джерелом сил для Росії.

Економічна ситуація в РФ продовжує стрімко погіршуватися.

Я вважаю, що нова адміністрація перебуває в такій позиції, що коли та якщо українці захочуть і вирішать (проводити переговори, — ред.) — вона може допомогти досягти гарної угоди.

Ентоні Блінкен

Ентоні Блінкен

Глава Держдепу США

Категорія
Україна
Дата публікації

США таємно підтримували розвиток індустрії дронів в Україні — як саме

Дрони
Джерело:  The New York Times

Адміністрація чинного президента США Джо Байдена розсекретила останню частину інформації про військову підтримку України. У даних йдеться про секретну підтримку військової індустрії безпілотників.

Головні тези:

  • Адміністрація президента США підтримувала українську військово-промислову індустрію безпілотників, інвестуючи у виробництво та розвиток нового покоління дронів.
  • Підтримка США у сфері дронів в Україні мала значний стратегічний вплив на хід війни з Росією, дозволяючи українцям ефективно захищати себе.
  • Україна також самостійно розвиває військову техніку, зокрема морські дрони та вітчизняні ракети, підвищуючи свій оборонний потенціал.
  • Безпілотники стають ключовим елементом сучасної військової стратегії, забезпечуючи ефективне управління та боротьбу в умовах загострених конфліктів.
  • Співпраця між американськими технологічними компаніями та українськими виробниками дронів сприяє обміну досвідом та підвищенню оборонної потужності країни.

США секретно інвестували у виробництво українських дронів

За словами американських чиновників, вони зробили великі інвестиції, які допомогли Україні почати та розширити виробництво безпілотників у боротьбі з більш численною і краще оснащеною армією Росії.

Зокрема та підтримка, яка "залишалась в тіні", була направлена на допомогу Україні в розробці нового покоління безпілотників і революційних методів ведення воєн.Адже окрім технічної підтримки, США витратили значні кошти, зокрема 1,5 млрд дол, відправлених у вересні минулого року, на розвиток виробництва безпілотників.

Як заявив радник із національної безпеки США Джейк Салліван, ця підтримка справила "реальний стратегічний вплив" на перебіг війни.

Ми бачили, як дрони посідають дедалі більш центральне місце в боротьбі в Україні та посідатимуть центральне місце в усіх майбутніх боях.

Джейк Салліван

Джейк Салліван

Радник із національної безпеки США

США допомагали виробникам безпілотників у закупівлі запчастин. За словами людей, які знають про ці події, Штати направили в Україну співробітників розвідки для допомоги в розробці програми.

В інтерв'ю цього тижня директор ЦРУ Вільям Дж. Бернс побічно згадав про підтримку його відомством програми безпілотників в Україні.

Я думаю, що наша розвідувальна підтримка допомогла українцям захистити себе. Не тільки обмін розвідданими, а й підтримка деяких систем, які виявилися настільки ефективними.

Салліван зауважив, що робота над безпілотниками почалася після першого контрнаступу українців восени 2022 року, коли стали очевидні межі звичайних можливостей України. Робота також тривала і в 2023 році.

Однак, як пише видання, контрнаступ 2023 року став важким уроком для американців зокрема. Адже російські безпілотники атакували танки і бронемашини, надані Штатами і Європою, коли ті намагалися подолати мінні поля.

Після цього у Штатах швидко збільшили підтримку українських виробників безпілотників. Крім фінансової допомоги, адміністрація Байдена працювала над налагодженням зв'язків між американськими технологічними компаніями та українськими виробниками безпілотників.

Виробництво зброї в Україні

Під час повномасштабної війни Україна значно наростила виробництво зброї. Зокрема йдеться про морські дрони, а також про нові вітчизняні ракети.

У 2024 році стало відомо, що Україна розробила ракету-дрон "Паляниця".

В Україні також завершили випробування лінійки БпЛА з оптоволоконним зв’язком. Вони забезпечують захищене управління навіть в умовах активного використання противником засобів радіоелектронної боротьби.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?