Закриття кордону з Білоруссю є крайнім заходом — МЗС Польщі
Категорія
Світ
Дата публікації

Закриття кордону з Білоруссю є крайнім заходом — МЗС Польщі

Закриття кордону з Білоруссю є крайнім заходом — МЗС Польщі
Джерело:  online.ua

Закриття польського кордону з Білоруссю є крайнім заходом. Але Польща зробить все, від неї залежне, для захисту країни від бойовиків ПВК Вагнер.

Джерело: CNN

Закриття польського кордону з Білоруссю є крайнім заходом

Польща розглядає будь-які кроки для свого захисту на тлі погіршення безпекової ситуації. Причина – присутність бойовиків ПВЕ Вагнера у Білорусі. Але закриття кордону є крайнім заходом.

Про це в інтерв’ю CNN заявив заступник міністра закордонних справ Польщі Павел Яблонський.

Дипломат зауважив, що Польща хотіла б уникнути рішення щодо повного закриття кордону з Білоруссю.

Ми розглядаємо будь-які кроки для захисту нашої території, захисту наших громадян, включаючи повну ізоляцію Білорусі, включаючи повне закриття кордону, – сказав Яблонський.

Проте у разі атак на Польщу і спроб дестабілізувати ситуацію в країні "у нас може не залишитися іншого виходу", – додав чиновник.

Яблонський підкреслив, що загроза з боку Білорусі "є дуже реальною", оскільки "вагнерівці" здійснювали спроби проникнути на польську територію.

Ми дуже чітко заявляємо, що ми не відступимо… Ми очікуємо більше спроб нападів на наш кордон, можливо, більше спроб порушення нашого повітряного простору.

Він розповів, що Польща розгортає все більше військ поблизу білоруського кордону, однак не уточнив їхню кількість.

Вагнерівці постійно створюють провокації на кордоні з Білоруссю

Днями Польща і Литва повідомили, що близько сотні "вагнерівців" перемістилися до так званого Сувальського коридору. Група військових найманців розмістилася поблизу литовського кордону в Гродненській області Білорусі.

Раніше віцеміністр внутрішніх справ Литви Арнольдас Абрамавічюс повідомив про рішення закрити два КПП на кордоні з Білоруссю, додавши, що їх конкретизують пізніше.

Читайте також:

Категорія
Наука та медицина
Дата публікації

На Сонці відбувся подвійний вибух — до чого готуватися

Що відомо про рідкісний вибух на Сонці
Джерело:  Space.com

Національне управління океанічних і атмосферних досліджень США офіційно підтвердило, що на Сонці сталися незвичайні подвійні виверження маси. Саме вони, коли досягнуть нашої планети, можуть спровокувати помірні геомагнітні бурі і полярні сяйва.

Головні тези:

  • Шторми за потужністю відповідатимуть помірним – класу G2.
  • Наслідки вибухів на Сонці будуть відчутними на Землі 15-16 квітня.

Що відомо про рідкісний вибух на Сонці

Згідно з даними вчених, 12 та 13 квітня на поверхні зірки відбулося рідкісне подвійне виверження сонячних магнітних ниток.

Це призвело одразу до двох викидів корональної маси. Що важливо розуміти, йдеться про величезні хмари заряджених частинок, які можуть порушити магнітне поле Землі, спровокувавши геомагнітні бурі.

За прогнозами вчених, шторми за потужністю відповідатимуть помірним — класу G2. Відтак бурі можуть спричинити видимі полярні сяйва навіть за межами їхнього звичайного діапазону широт, досягнувши північних штатів США.

Окрім того, вказано, що ці сонячні бурі будуть рухатися повільно, але щільно, тому матимуть потужний удар.

З заявою з цього приводу виступила фізикиня з космічної погоди Таміта Сков.

Згідно з її прогноз, наслідки вибухів на Сонці будуть відчутними на Землі ввечері 15 або на початку дня 16 квітня.

Навіть якщо викиди корональної маси досягнуть Землі, це не обов'язково призведе до полярного сяйва.

Як зазначають науковців, яскраві барви в нічному небі виникають, якщо вирівнювання магнітного поля дозволить масі із Сонця з'єднатися з магнітосферою Землі.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?